W niedzielę święto plonów obchodzili mieszkańcy gminy Żelazków w powiecie kaliskim. Wydarzenie uatrakcyjnili swoimi występami Margaret i Paweł Kukiz.

Dożynki w gminie Żelazków tradycyjnie rozpoczęła msza święta w kościele w Tykadłowie, po której władze gminy, przedstawiciele sołectw, wśród nich starostowie dożynek Anita Cierlaczyk z sołectwa Czartki i Jacek Gąsior z sołectwa Ilno oraz zaproszeni goście zebrali się na dziedzińcu urzędu gminy,gdzie zaplanowano część obrzędową dożynek.

Dożynkowy obrzęd celebrował zespół Niechcice. Przedstawiciele sołectw przemaszerowali w barwnym korowodzie niosąc wieńce dożynkowe. Na ręce wójta gminy Sylwiusza Jakubowskiego złożono dorodne bochny chleba.

Gospodarz gminy dziękował rolnikom za ich trud oraz życzył wszystkim uczestnikom dożynek spokojnego i dostatniego roku. Zebranych gości częstowano tradycyjnie chlebem upieczonym z mąki z tegorocznych zbiorów.

Dożynki uatrakcyjniły koncerty Margaret oraz Pawła Kukiza. W przerwach między występami uczestnicy dożynek biesiadowali przy stołach racząc się swojskimi specjałami. Dożynki w gminie Żelazków zakończyła zabawa taneczna, do której przygrywał zespół Mojito.

Zobacz galerię

Zobacz więcej zdjęć na: Dożynki w gminie Żelazków z Margaret i Pawłem Kukizem [FOTO]

Dożynki w Łopuchowie - zobacz wideo:

źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl