W gospodarstwie państwa Anny i Łukasza Mocarskich w miejscowości Poniat przyszły na świat trojaczki – jeden byczek i dwie jałówki. Radosną wiadomość przekazała Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy.


Trojaczki urodziły się 23 grudnia 2017 roku na Podlasiu. Mają się dobrze, więc stacja, z której pochodził materiał genetyczny pochwaliła się zrealizowaniem 300% normy.

Jak mówi Piotr Połoński ze SHiUZ w Bydgoszczy, takie ciąże zdarzają się, ale niezwykle rzadko. - Częściej słyszymy o bliźniętach, które przyszły na świat dzięki naszym buhajom. Zdarzyło się, że w jednej miejscowości urodziło się 5 par cieląt po jednym buhaju o imieniu Demion. To było w Orżynach w gminie Dźwierzuty w województwie warmińsko-mazurskim - wspomina Połoński.

Zobacz też: - Wilk wszedł na nasze podwórko w środku dnia! - mówi Czytelnik z gminy Warlubie

Szczęśliwą mamą trojaczków jest krowa ISKA, a „ojcem” buhaj JAIL. "Tak skuteczny, 300% zabieg inseminacji wykonał sam Gospodarz, Pan Łukasz, który od 2016 roku z powodzeniem inseminuje swoje stado. Kurs inseminacyjny ukończył w SHiUZ Oddział Piątnica. Gospodarstwo nastawione jest na produkcję wysokiej jakości mleka od 80 krów", podaje stacja na swojej stronie.

Gospodarzom gratulujemy i życzymy powodzenia!

Udostępnione przez SHiUZ