Mieszkańcy Wolsztyna nie godzą się na wycinkę drzew, jednak PKP jest zdecydowane aby je usunąć. Na biurko starosty trafiła specjalna petycja z podpisami setek mieszkańców regionu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Zielonej Górze, poinformowało, że istnieje obowiązek usunięcia wszystkich drzew i krzewów rosnących w pasie 15 metrów od osi skrajnego toru i zakaz nowych nasadzeń. Wiadomość tą, skierowano do mieszkańców, którym nie podoba się planowana wycinka drzewa niedaleko jeziora, wzdłuż Szlaku Żurawiego.

- Zakład nasz jako zarządca infrastruktury kolejowej został zobowiązany do usunięcia drzew, których nie jest posiadaczem, na gruncie sąsiadującym z terenem kolejowym. Wykonawca wycinki drzew skontaktuje się z właścicielami drzew rosnących przy liniach kolejowych, w celu ustalenia sposobu zagospodarowania drewna oraz protokolarnego jego przekazania. Pozyskane drewno pozostaje w dyspozycji jego właściciela. Prosimy o współdziałanie przy wykonywaniu zadania. Za wycięte drzewa odszkodowanie ustawowo nie przysługuje, gdyż wyrosły po wybudowaniu linii kolejowej - pisze w liście dyrektor zakładu PKP.

Komunikat PKP został wydany w związku z protestami, które przed kilkoma dniami odbyły się w Wolsztynie i dotyczyły właśnie wycinki drzew, które znajdują się w pobliżu torów. Mieszkańcy na to się nie godzą i po liście PKP rozpoczęli zbieranie podpisów pod projektem petycji, która wylądowała w starostwie, ponieważ to starostwo musiało wydać pozwolenie na wycięcie drzew które wskazało PKP.

Petycja trafiła już na biurko starosty. Podpisało się pod nią ponad pół tysiąca mieszkańców. Mieszkańcy domagają się  wstrzymania wszelkich działań związanych z wycinką drzew wzdłuż ulicy Łąkowej oraz wzdłuż alejki od ulicy Rzecznej w kierunku wolsztyńskiego stadionu MOSiR.

Zobacz też: Ogromna kara za wycinkę drzew

- Mając na uwadze ekologiczny kierunek rozwoju miasta i powiatu oraz walory turystyczne regionu, uważamy, że wycinka drzew wzdłuż ulicy Łąkowej oraz wzdłuż alejki od ulicy Rzecznej w kierunku wolsztyńskiego stadionu MOSiR jest działaniem sprzecznym z interesem publicznym mieszkańców. Starosta wolsztyński powinien uwzględnić prośbę mieszkańców i wdrożyć wszelkie działania mające na celu wstrzymanie procedury wycięcia drzew. Zaskarbi tym naszą wdzięczność i sprawdzi się jako reprezentant mieszkańców powiatu - piszą w petycji mieszkańcy.

Niewykluczone jest także, iż w tej sprawie zwołana może zostać nadzwyczajna sesja rady powiatu.

[b]STREFA AGRO JEST NA FACEBOOKU. POLUB NAS!