"Skazał rolników na pracę do śmierci", Nie radzi sobie z ASF", "Zaorał handel ziemią - to tylko kilka z 41 powodów, jakie podało PSL, by odwołać ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

- Postanowiliśmy pomóc ministrowi zrozumieć jego błędy. Conajmniej 41 błędów - czytamy na oficjalnej stronie Polskiego Stronnictwa Ludwego. PSL w najbliższych dniach planuje złożyć kolejny już wniosek o odwołanie ministra rolnictwa, Krzysztofa Jurgiela, argumentując, iż jest on najgorszym z dotychczasowych na tym stanowisku. Ludowcy mają nadzieję, że ich postulat poprą inne kluby.

 

PSL twierdzi, że najbardziej na niekompetencji ministra cierpią rolnicy.

Krzysztof Jurgiel zasłużył na tytuł "najgorszego ministra rolnictwa" po ponad 20 miesiącach urzędowania. Kolejne wpadki i zaniedbania kierowanego przez niego resortu nie pozostawiły wyboru. PSL złożyło wniosek o odwołanie go z urzędu. Dzisiaj Sejm zajmie się wnioskiem PSL o dymisję ministra Jurgiela.

PSL zapowiada wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa (Źródło: TVN24/x-news)

 

- Minister Jurgiel jest szkodnikiem, ma kilka tygodni, by przestać szkodzić polskiemu rolnictwu - powiedział dzisiaj w Sejmie poseł Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL.

 


Niestety, dobrego samopoczucia ministra nie podziela nie tylko opozycja, ale przede wszystkim rolnicy. To oni najbardziej cierpią na niekompetencji ministra Jurgiela. Przedstawiamy 41 powodów, dlaczego minister Jurgiel powinien kontynuować swój zimowy sen. Poza ministerstwem - czytamy na stronie PSL.

 

Na liście 41 powodów za odwołaniem ministra znalazły się m.in. takie zarzuty: "Skazał rolników na pracę do śmierci", "Najpierw doprowadził do rozlewu ASF teraz rozkłada ręce.", "Schował się przed CETA" czy "Pozwolił na podwyżkę cen wody". Pełną listę znaleźć można na oficjalnej stronie PSL: http://www.psl.pl/41-powodow-odwolac-ministra-jurgiela/