Poznańscy policjanci zatrzymali parę oszustów, którzy oferowali w Internecie sprzedaż surowego mięsa. Zamówionego towaru jednak nie wysyłali kupującym.

Sprawą nieuczciwej firmy z Poznania zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Śledczy ustalili, że para z Gdańska – 39-letni mężczyzna oraz 42-letnia kobieta – posługując się fałszywymi dokumentami, założyli w Poznaniu fikcyjną spółkę oraz konta bankowe.

- Za pośrednictwem Internetu oferowali pośrednictwo w obrocie surowym mięsem.

Decydujący się na współpracę klienci zamawiali towar, po czym wpłacali na konto część bądź całość należnej kwoty. Towar – mięso, nigdy nie trafiał do zamawiającego - wyjaśnia Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. - W ten sposób firma z Bułgarii została oszukana na kwotę 53 tysięcy euro - dodaje.

Szybko wyszło na jaw, że takich klientów jest więcej. Sprawcy oszukali łącznie 5 firm na kwotę blisko 230 tys. euro (prawie milion złotych).

Policjantom udało się ustalić personalia oszustów, którzy zostali zatrzymani pod koniec września w Gdyni. Po usłyszeniu zarzutów oszustwa podejrzana kobieta decyzją sądu została aresztowana na 3 miesiące, jej wspólnik został objęty przez prokuratora policyjnym dozorem. Policjanci ustalili jednak, że 39-latek przebywając na wolności, próbował zacierać ślady swojej wcześniejszej działalności przestępczej. Na podstawie dostarczonych na tę okoliczność dowodów sąd aresztował podejrzanego.

- Przewidując taki rozwój wydarzeń, 39-latek próbował ukryć się przed policjantami na terenie Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku. Szybko został jednak przez nich odnaleziony, zatrzymany i doprowadzony do najbliższego aresztu śledczego - podsumowuje Liszczyńska.

Zobacz galerię

Polskie mięso jest dobrze postrzegane na świecie, ale jego producenci mają sporo problemów - zobacz wideo:

źródło: Agencja Informacyjna Polska Press/x-news.pl.