Sprawdzian zaliczony na "piątkę". Skrzydłowy Lecha Poznań rozegrał ostatni mecz przed Pucharem Azji

Skrzydłowy Lecha Poznań prawdopodobnie do stolicy Wielkopolski powróci w lutym
Skrzydłowy Lecha Poznań prawdopodobnie do stolicy Wielkopolski powróci w lutym Adam Jastrzębowski
Skrzydłowy Lecha Poznań, Ali Gholizadeh rozegrał ostatni mecz w reprezentacji Iranu przed rozpoczynającym się Pucharem Azji. 27-latek wystąpił przez 45 minut, a jego kadra bezproblemowo uporała się z Indonezją 5:0 (3:0). To był sprawdzian generalny dla podopiecznych selekcjonera Amira Ghalenoeiego, którzy w najbliższą niedzielę (14 stycznia) będą walczyć o tytuł najlepszej drużyny na kontynencie.

Dla Iranu spotkanie z Indonezją było drugim i zarazem ostatnim meczem przed zbliżającym się Pucharem Azji, który w najbliższy piątek (12 stycznia) rozpocznie się na katarskich boiskach. Ekipa Aliego Gholizadego spisała się na "piątkę" gromiąc przeciwników 5:0 (3:0). Skrzydłowy Kolejorza zameldował się na boisku po przerwie. Dla 27-latka był to 32. występ w narodowych barwach.

Kilka dni wcześniej Gholizadeh, także 45 minut, spędził na murawie w wygranym spotkaniu towarzyskim z reprezentacją Burkina Faso (2:1).

Rozpoczęcie tegorocznego Pucharu Azji dla Reprezentacji Iranu, która będzie gościć w Katarze, odbędzie się w niedzielę 14 stycznia w meczu z Palestyną. Kolejnym przeciwnikiem drużyny selekcjonera Amira Ghalenoeiego będzie Hongkong (19 stycznia), a cztery dni później, 23 stycznia, zmierzą się ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi w ostatnim meczu fazy grupowej. Irańczycy są uważani przez bukmacherów za jednego z głównych kandydatów do zwycięstwa w całym turnieju.

Jeśli udałoby się Iranowi dotrzeć do finału, oznaczałoby to, że Ali Gholizadeh nie tylko nie weźmie udziału w przygotowaniach do rundy wiosennej, ale także opuści pierwsze spotkania w ekstraklasie. Lech wznowi sezon 10 lutego, a przeciwnikiem Niebiesko-Białych będzie Zagłębie Lubin.