Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sportowa Akademia Veolia zmienia swoje oblicze. Od przyszłego roku będzie wspierać przedszkolaków. Sportowe talenty pożegnano na gali w PKOl

Radosław Patroniak
Radosław Patroniak
Stypendyści SAV na gali w siedzibie PKOl powitali swoich młodszych następców. Od przyszłego roku program SAV Junior będzie już bowiem skierowany do przedszkolaków
Stypendyści SAV na gali w siedzibie PKOl powitali swoich młodszych następców. Od przyszłego roku program SAV Junior będzie już bowiem skierowany do przedszkolaków Fot. Archiwum SAV
W ciągu dziesięciu lat działalności programu Sportowa Akademia Veolia 206 młodych sportowców było wspieranych finansowo i merytorycznie. Podczas uroczystej gali w siedzibie PKOl Fundacja Veolia Polska ogłosiła zmianę formuły programu.

W ciągu dziesięciu lat działalności programu Sportowa Akademia Veolia 206 młodych sportowców było wspieranych finansowo i merytorycznie. Podczas uroczystej gali w siedzibie PKOl Fundacja Veolia Polska ogłosiła zmianę formuły programu.

Sportowa Akademia Veolia to program stypendialno-szkoleniowy dla młodych sportowców, reprezentujących indywidualne dyscypliny olimpijskie, którzy nie tylko byli objęci stypendium (21 sportowców rocznie), ale także podnosili swoje umiejętności pozasportowe.

Prowadzone przez uznanych ekspertów zajęcia dotyczyły m.in. psychologii sportu, tematyki antydopingowej, dietetyki, zarządzania marką osobistą i mediami społecznościowymi.

Dziesięć lat wsparcia talentów

Do absolwentów SAV-u należą m.in.: Filip Wypych (pływanie), Maciej Bodnar (triathlon), poznanianka Zuzanna Czuryło (RS:X windsurfing) czy Marta Lubos (karate), którzy z sukcesami rywalizują o medale największych imprez sportowych. Jednym z inspiratorów projektu był Adam Wiercioch – srebrny medalista IO w Pekinie 2008 w drużynie szpadzistów, który łączył karierę wyczynowego sportowca z pracą zawodową informatyka w firmie Veolia.

Podczas gali, która odbyła się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, twórcy programu spotkali się z jego laureatami, a także przedstawicielami miast partnerskich grupy Veolia w Polsce.

– Jesteśmy dumni, że już od 10 lat promujemy harmonijny rozwój i wspaniałe wartości, na których opiera się także nasza firma. Sport jest chyba najlepszą metaforą naszych codziennych wyzwań: solidarności, odpowiedzialności i wytrwałości w dążeniu do celu. Dziękuję naszym sportowcom, kadrze SAV, za to, że tak konsekwentnie dążą do realizacji swoich sportowych marzeń. Bardzo się cieszymy, że możemy ich w tym wspierać. Kibicujemy sportowcom, ale też miastom, które z nami współpracują, wspierając rozwój młodych ludzi i promując lokalne inicjatywy – powiedział Frederic Faroche, prezes zarządu Veolia Polska.

Program Sportowa Akademia Veolia realizowany był w partnerskiej formule z Urzędami Miast: Łodzi, Poznania, Warszawy, Tarnowskich Gór i Chrzanowa.

– Takie inicjatywy jak SAV wpisują się w nasze programy stypendialne dla najbardziej utalentowanych sportowców. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Veolią i w przyszłości na pewno będziemy ją kontynuować – mówił zastępca prezydenta Poznania, Jędrzej Solarski, który na gali odebrał list gratulacyjny z rąk Sławomira Jurczyńskiego, dyrektora ds. rozwoju i regionu Veolia Energia Poznań.

Upadek z trzepaka pod kontrolą

W końcowej fazie podsumowania stypendyści wkroczyli na scenę z przedszkolakami, którzy już w przyszłym roku będą korzystać z oferty SAV Junior.

– Mówi się, że nic tak nie jednoczy ludzi, jak wspólnie przeżywane emocje, a tych nam w SAV-ie nie brakuje. Wspólnie ze stypendystami i przedszkolakami budujemy przyszłość, a we współpracy z samorządami rozwijamy dobre relacje – przyznała Izabela Rakuć-Kochaniak, prezes Fundacji Veolia Polska.

Najważniejszym celem nowej odsłony programu będzie edukacja najmłodszych. – Zdajemy sobie sprawę z globalnych wyzwań cywilizacyjnych na poziomie lokalnym. Chodzi nie tylko o zmiany klimatyczne, ale także o brak ruchu i siedzący styl życia najmłodszych – podsumował Jakub Kalinowski, prezes Fundacji V4Sport, wspierającej SAV.

Na podsumowaniu pojawili się też goście specjalni, sprinterka Iga Baumgart-Witan i kulomiot Konrad Bukowiecki.
– Byłam pod wrażeniem wiedzy rodziców i przedszkolanek. Kiedyś, gdy byłam dzieckiem i spadłam z trzepaka, to najwyżej mogłam poskarżyć się mamie. Teraz taki upadek jest już kontrolowany, w tym sensie, że dziecko nie jest pozostawione same sobie – tłumaczyła mistrzyni Europy w sztafecie 4x400 m.

Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje:
Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Bajerski po meczu Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Orzeł Łódź

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski