JBL Sieraków Triathlon 2018: Joanna Sołtysiak i Robert Czysz wygrali w Sierakowie na dystansie 1/4 Ironmana [ZDJĘCIA]

W JBL Sieraków Triathlon wystartowało 2 tys. zawodników.
W JBL Sieraków Triathlon wystartowało 2 tys. zawodników. Miedzychod.NaszeMiasto.pl.
Niedzielna rywalizacja zakończyła dwudniowe zmagania triathlonistów w Sierakowie. Na dystansie 1/4 Ironmana najlepsi okazali się Joanna Sołtysiak z Koła i Robert Czysz z Poznania. Natomiast na 1/8 IM bezkonkurencyjni byli Sylwester Swat z Przeźmierowa oraz Agnieszka Gadomska Zielonej Góry. W zawodach łącznie wystartowało niemal 2000 zawodników.

Niedziela podobnie jak sobota przywitała „ludzi z żelaza” upalną aura, która solidnie sprawdziła zawodników u progu triathlonowego sezonu. Drugiego dnia JBL Triathlon Sieraków najwięcej, bo ponad 1000 osób, wystartowało na dystansie 1/4 IM. Triathloniści w tej rywalizacji musieli przepłynąć 950 m w Jeziorze Jaroszewskim, przejechać 45 km malowniczej trasy kolarskiej, a swój start zakończyli biegiem na dystansie 10,5 km.

Na popularnej „ćwiartce” najlepsi okazali się zawodnicy KM Sport Pro Team – Joanna Sołtysiak oraz Robert Czysz. Jednak emocji, szczególnie wśród mężczyzn, nie brakowało. Aż do etapu biegowego różnice pomiędzy najlepszymi zawodnikami PRO były naprawdę niewielkie. Najlepiej świadczy o tym fakt, że różnica czasu w czołowej trójce po pływaniu nie przekroczyła 6 sekund. Ostatecznie Czysz zwyciężył z czasem 1:59:13. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Hadas. Mniej emocji było wśród kobiet. Zdecydowaną faworytką była Sołtysiak i reprezentantka KM Sport Pro Team nie zawiodła oczekiwań. 29-letnia triathlonistka zwyciężyła z czasem 2 godziny 11 minut i 11 sekund. Niemal 9 minut później na mecie pojawiła się Anna Peterek.

– Muszę przyznać, że przy dzisiejszej aurze to każdy uczestnik, który ukończył zawody może być z siebie dumny. Było bardzo gorąco i przeszkadzało to szczególnie na wymagającej trasie biegowej. Jednak muszę też dodać, że organizatorzy zrobili wszystko, aby pomóc zawodnikom. Paczki lodu oraz fontanny wody dawały nam wszystkim bardzo dużo ulgi – podkreślił zwycięzca triathlonu na dystansie 1/4 Ironmana.