WTA Katowice Open 2016: Cibulkova wygrała finał [ZDJĘCIA, OPINIE]

Tomasz Kuczyński
WTA Katowice Open 2016: Cibulkova wygrała finał
WTA Katowice Open 2016: Cibulkova wygrała finał Marzena Bugała-Azarko/Dziennik Zachodni
W finale WTA Katowice Open 2016 Słowaczka Dominika Cibulkova pokonała Włoszkę Camilę Giorgi 6:4, 6:0.

Do Spodka wreszcie przyszło więcej widzów i zapełnili nie tylko wcześniej dostępne miejsca, ale również pojawili się na zamkniętych do tej pory górnych trybunach. Sympatie były podzielone, część kibiców skandowała „Cami”, część „Domi”. Ten drugi okrzyk intonowała grupa ze słowacką flagą.

Giorgi trzeci raz zagrała w finale w Spodku, w 2014 i 2015 roku została pokonana. W niedzielę znów musiała przełknąć gorycz porażki.

W pierwszy set lepiej weszła Cibulkova, która prowadziła 4:0, a potem 5:1. Giorgi grała nerwowo, popełniała dużo błędów. Jednak nerwowość dopadła też Słowaczkę, ponieważ nie wykorzystała dwóch setboli, popełniła dwa podwójne błędy serwisowe i oddała gema na 5:3. Włoszka poszła za ciosem – 5:4. Giorgi miała nawet okazje na przełamanie Cibulkowej i doprowadzenie do remisu 5:5. Słowaczka jednak się wybroniła i wygrała seta 6:4.

Drugi set zaczął się od przełamania podania Giorgi, wygranego serwisu Cibulkovej i kolejnego przełamania – 3:0. Słowaczka wyszła na prowadzenie 5:0 i widać było, że nic nie jest w stanie jej powstrzymać. Pewnie kroczyła po piąty tytuł w karierze. Tak się stało – miała 40:15 wykorzystała pierwszego meczbola i... padła ze szczęścia na kort. Mecz trwał godzinę i 14 minut.

Po meczu powiedziały

Dominika Cibulkova

Pierwszy raz grałam w Polsce i czułam się tutaj prawie jak w domu. Bardzo cieszę się, że w Katowicach jest organizowany turniej z tak miłą, przyjacielską atmosferę. Szczególnie ta atmosfera jest miła dla mnie, bo wygrałam (śmiech). Tak się składa, że dziś są urodziny mojego taty, więc to zwycięstwo jest rodzajem prezentu dla niego. Dziękuję tato! (ojciej tenisistki był w Spodku - red.).

Camila Giorgi

Dziękuję wam za wsparcie nie tylko dziś, ale przez cały tydzień. Mam nadzieję, że zobaczymy się na Katowice Open również w 2017 roku.

Materiał oryginalny: WTA Katowice Open 2016: Cibulkova wygrała finał [ZDJĘCIA, OPINIE] - Dziennik Zachodni