Tenis: Brawo Olimpia, brawo AZS

Maciej Łosiak
Dwa razy na najwyższym stopniu podium Drużynowych Mistrzostw Polski do 12 oraz do 14 lat stanęły zespoły z Poznania: Olimpia i AZS.

Tenisistki Parku Tenisowego Olimpia w rozgrywkach skrzatek (zawodniczki do lat 12) oraz reprezentanci AZS-u Poznań (zawodnicy do lat 14) wywalczyli złote medale DMP. Dziewczęta prowadzone przez Jarosława Wołąsewicza pokonały w finałowym spotkaniu Legię Warszawa 5:1. Z kolei ekipa akademickiego klubu w pojedynku o złoto zwyciężyła Merę Warszawa 4:2.

W rozgrywanych na kortach przy ul. Warmińskiej DMP wzięło udział 40 młodych zawodniczek z ośmiu klubów. Stawiła się czołówka tenisistek naszego kraju, co wpłynęło na wysoki poziom rywalizacji. Po trzech dniach zmagań bezkonkurencyjna okazała się drużyna Parku Tenisowego Olimpia, wygrywając 17 spośród 18 pojedynków turniejowych. Srebrny medal zdobyły tenisistki Legia Warszawa, a brązowy krążek wywalczyły reprezentantki BKT Advantage Bielsko Biała, które po zaciętym boju pokonały drugą ekipę PTO. - Działamy dopiero od 6 lat a już zdobyliśmy Drużynowe Mistrzostwo Polski - cieszy się Ewelina Sterczewska, menedżer PTO. I dodaje: - Jesteśmy dumni również z czwartego miejsca naszej młodszej drużyny, która za rok będzie miała okazję obronić tytuł wywalczony przez starsze koleżanki.

Dobra forma reprezentantek PTO nie była przypadkiem. Przed mistrzostwami tenisistki z obydwu drużyn wzięły udział w zgrupowaniu klubowym, pracując pod okiem trenerów PTO nad przygotowaniem taktycznym, umiejętnościami gry podwójnej i budowaniem „ducha zespołu”.

- Udział w drużynówkach jest bardzo ważny dla właściwego rozwoju młodych zawodników, którzy uczą się w ten sposób współpracy i odpowiedzialności za drużynę. Dodatkową zachętą są punkty bonusowe do indywidualnych rankingów PZT - wyjaśnia Jarosław Wołąsewicz, kapitan „złotego zespołu”.

Z postawy swoich podopiecznych zadowolony był także trener AZS Michał Walków, choć jak przyznał część zawodników jest już zmęczona sezonem letnim. O krok od medalu byli również młodzi tenisiści Grunwaldu Poznań, ale w spotkaniu o brąz ulegli Górnikowi Bytom.