Tenis: AZS Poznań razem z Magdą Linetty już myślą o...

  Tenis: AZS Poznań razem z Magdą Linetty już myślą o igrzyskach w Tokio

  Maciej Łosiak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Tenis: AZS Poznań razem z Magdą Linetty już myślą o igrzyskach w Tokio
  1/8
  przejdź do galerii

  Tenis: AZS Poznań razem z Magdą Linetty już myślą o igrzyskach w Tokio ©Adrian Wykrota

  Po 10 latach Magda Linette zdecydowała się na zmianę barw klubowych. Poznanianka z WKS Grunwald przeszła do AZS-u. Umowę podpisano w piątek.
  Magda Linette zajmuje obecnie 94. miejsce w światowym rankingu WTA. To po Agnieszce Radwańskiej (trzecia zawodniczka na świecie) druga rakieta polskiego kobiecego tenisa.

  - Rozmowy z Magdą były krótkie. Umowa została parafowana. To wciąż młoda i perspektywiczna tenisistka. Na pewno będzie jedną z „twarzy” naszego klubu, co będziemy chcieli wykorzystać marketingowo - powiedział Tomasz Szponder, prezes AZS OŚ Poznań. I podkreślił, że zarówno on jak i sama zawodniczka liczą na występ na kolejnych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

  W ostatnich 18 latach w sekcji tenisowej akademickiego klubu brakowało sukcesów indywidualnych krajowych i międzynarodowych wśród seniorów. Były medale mistrzostw Polski we wszystkich innych kategoriach wiekowych - od skrzatów (do 12 lat) po młodzieżowców (do 21 lat). Seniorzy stawali na najwyższym stopniu podium, ale w rywalizacji drużynowej.

  - Magda będzie także przykładem i motywacją dla najmłodszych naszych reprezentantów - zaznaczył z kolei Jacek Muzolf, szef sekcji tenisowej AZS. - W ostatnim czasie zrobiła ona ogromny postęp. Jest lepszą tenisistką, nabrała pewności siebie. Jest nieprzewidywalna. Uważam, że sprawi wiele niespodzianek, pokonując teoretycznie mocniejsze rywalki.

  A co na to sama zainteresowana? - Jestem przekonana, że korzyści będą obopólne, przede wszystkim pod kątem medialnym. Ja będą promować AZS, a klub mnie. W każdej wolnej chwili chciałabym także pracować z dziećmi, bo bardzo to lubię - dodała 24-letnia tenisistka.

  Przez ostatnie 10 lat Magda była zawodniczką Grunwaldu Poznań, dla którego zdobywała medale mistrzostw Polski od kategorii młodziczek do seniorek. W wieku 14 lat wywalczyła m.in. wicemistrzostwo Europy.

  - Teraz najważniejszy jest dla mnie rozwój kariery sportowej. Kiedy spotkamy się za rok chciałabym znaleźć się w pierwszej 50-tce listy WTA. To mój główny cel na kolejne 12 miesięcy. Przygotowania do nowego sezonu zacznę od przyszłego tygodnia zajęciami ogólnorozwojowymi. Później wyjeżdżam do Chin, gdzie będę trenować w pobliżu miasta Shenzhen - mówiła poznanianka.

  Południowe Chiny wybrała z trzech powodów: ekonomicznego (jest po prostu tanio), ze względu na klimat (może grać na otwartych kortach) i z bardzo dobrej klasy sparingpartnerkami. Pierwszy starty to będą turnieje w Auckland i Hobart, a później Australian Open w Melbourne. Poznanianka zadeklarowała także, że jeśli otrzyma powołanie wystąpi również w reprezentacji Polski w rozgrywkach Pucharu Federacji.

  Urodzona w Poznaniu i stawiająca pierwsze tenisowe kroki na kortach Posnanii na Winogradach najwyższą, 64. lokatę na światowej liście zajmowała Magda dwa lata temu. W karierze wygrała w singla jeden turniej rangi WTA. Było to w 2014 roku chińskim Ningbo.  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl