Śmierć Jakuba Moczyka to szok, ale jego serce będzie dalej...

  Śmierć Jakuba Moczyka to szok, ale jego serce będzie dalej biło

  Andrzej Rajewicz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  22-letni Jakub Moczyk zmarł po walce bokserskiej w Anglii. Rodzina zdecydowała się przekazać serce sportowca do przeszczepu.
  Śmierć Jakuba Moczyka to szok, ale jego serce będzie dalej biło

  Śmierć Jakuba Moczyka to szok, ale jego serce będzie dalej biło ©archiwum rodzinne

  Kuba Moczyk, 22-latek ze Śmigla od kilku lat mieszkający na stałe w Anglii, zmarł tragicznie w wyniku doznanych ciosów podczas trwania bokserskiej walki. Do tragedii doszło w sobotę, 16 listopada. Trwała wówczas amatorska gala bokserska w mieście Great Yarmouth we wschodniej Anglii, w hrabstwie Norfolk.

  Śmierć Kuby najbardziej przeżywa jego siostra bliźniaczka Magda. - Oni się bardzo kochali. Jak to bliźniacy mieli ze sobą szczególną więź - mówi Marcin Śmigaj, wujek rodzeństwa.
  - To właśnie Magda w imieniu rodziny podjęła decyzję o tym, że serce jej ukochanego brata trafi do przeszczepu. Z tego co wiemy, serce naszego Kubusia trafiło do młodej osoby. Nie wiemy dokładnie kto był biorcą, ale Magda mówiła mi, że czuje jakby serce jej brata pracowało już normalnie, jakby się przyjęło. Wiem, że to irracjonalne, ale jako siostra bliźniaczka może takie rzeczy czuć - podkreśla Marcin Śmigaj.

  To nie jest cały artykuł.

  Zobacz całość tekstu w naszym serwisie Plus: Śmierć Jakuba to szok, ale jego serce będzie dalej biło

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Serce

  JAJ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Żal strasznie tak młodego chłopaka,który zginął dla paru funtów.Nasza rzeczywistość jest okrutna.To bardzo szlachetne,że chociaż jego serce żyje nadal,że ktoś nie stracił rozsądku z rozpaczy.Cześć...rozwiń całość

  Żal strasznie tak młodego chłopaka,który zginął dla paru funtów.Nasza rzeczywistość jest okrutna.To bardzo szlachetne,że chociaż jego serce żyje nadal,że ktoś nie stracił rozsądku z rozpaczy.Cześć Jego pamięci.zwiń

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl