OOM: Złoto i trzy brązowe krążki dla reprezentantek wielkopolskich klubów na macie w Krotoszynie

Karolina Horbik w wadze 61 kg wywalczyła brązowy medal
Karolina Horbik w wadze 61 kg wywalczyła brązowy medal Fot. Piotr i Paweł Rychter
Jeden złoty i trzy brązowe medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczyły reprezentantki wielkopolskich klubów w zapaśniczych finałach w Krotoszynie. Mistrzynią Polski została Daria Komorowska z Sobieskiego Poznań, która w najcięższej kategorii wagowej (73 kilogramów) pokonała Karolinę Kozłowską (UKS Iron Bulls Bielawa).

- Nie mogę w to uwierzyć. Płaczę ze szczęścia, bo oczywiście bardzo chciałam tu wygrać, ale chyba do końca nie wierzyłam, że zostanę mistrzynią Polski. To mój największy sukces w moich dotychczasowych startach - powiedziała po walce wzruszona podopieczna trenerów Andrzeja Erberta i Antoniego Obryckiego.

Brązowe medale wywalczyły: Aleksandra Kazimierczak (65 kg/Sobieski Poznań), Wiktoria Pawłowska (69 kg/Sobieski Poznań) i Oliwia Paczkowska (73 kg, UKS Grunwald Plewiska).

Walki w Krotoszynie w szczególny sposób przeżywał Radosław Horbik. Olimpijczyk z Pekinu, były zapaśnik poznańskiego Grunwaldu Poznań, dopingował swoją córkę, a zarazem podopieczną, Karolinę. W silnie obsadzonej kategorii 61 kilogramów, w której walczyło 21 zawodniczek, Karolina wywalczyła brązowy medal.

- Jestem bardzo wzruszony, bo jestem z niej dumny. Wiem, jak wiele wysiłku i pracy wymaga ta dyscyplina i jak dużo trzeba poświęcić. Specjalnie nie namawiałem Karoliny do uprawiania zapasów. Powiedziałem jednak, że jeśli się zdecyduje to będziemy pracować na 100 procent. I ona podjęła to wyzwanie. Przepraszam, ale nie jestem w stanie powstrzymać łez - mówił wzruszony Horbik.

Wtorkowe walki w Krotoszynie były godne finałów bo stały na bardzo dobry poziomie. Dominowały zapaśniczki z silnych w Polsce ośrodków kobiecych zapasów, z Piotrkowa Trybunalskiego, Kraśnika, Rudy Śląskiej, Karlina, czy Zgierza. Klasyfikację drużynową wygrał AKS Piotrków Trybunalski, przed Suplesem Kraśnik i MLUKS Karlino. KS Sobieski Poznań uplasował się na 5. miejscu.

To nie koniec zapaśniczych emocji podczas XXIV OOM. W najbliższy weekend w Poznaniu rywalizować będą klasycy.