Wyścigi samochodowe wracają na Tor Poznań

  Wyścigi samochodowe wracają na Tor Poznań

  Rafał Zawieruszyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wyścigi samochodowe wracają na Tor Poznań/zdjęcie ilustracujne

  Wyścigi samochodowe wracają na Tor Poznań/zdjęcie ilustracujne ©Waldemar Wylegalski

  Po miesiącu przerwy kierowcy wyścigowi przystępują do dalszej rywalizacji. Tym razem wyścigi odbędą się na Torze Poznań.
  Wyścigi samochodowe wracają na Tor Poznań/zdjęcie ilustracujne

  Wyścigi samochodowe wracają na Tor Poznań/zdjęcie ilustracujne ©Waldemar Wylegalski

  W sobotę i niedzielę do rywalizacji stanie prawie 100 kierowców. W tych dniach odbędzie się 5. i 6. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 5. i 6. runda Mistrzostw Polski Pucharu 318 IS CUP PL oraz 3. runda Mistrzostw Polski Hour Race.

  Wyścigowe weekendy wcześniej odbyły się w maju i czerwcu. Lipcowe zmagania będą zatem półmetkiem rywalizacji. W poszczególnych klasach sytuacja powoli staje się klarowna, lecz wciąż trudno wskazać faworytów do tytułów.


  Świetnie w tegorocznych zmaganiach radzą sobie kierowcy reprezentujący Automobilklub Wielkopolski. W klasie D4 3500 ccm liderem jest Aleksander Wojciechowski, który wygrał trzy z cztery dotychczasowych wyścigów. Radosław Kordecki jest drugi w klasie D4 +3500 ccm i traci 34 punkty do lidera.

  Kierowcy z Wielkopolski zdecydowanie zdominowali klasę 2 oraz klasę 2 Picanto. W obu klasyfikacjach zajmują na tym etapie wszystkie miejsca na podium. Identyczna sytuacja ma miejsce w klasie 6. W klasie 3 liderem również reprezentant Automobilklubu Wielkopolski - Aleksander Robak.

  W MP Pucharu 318 IS CUP PL prowadzi Paweł Malczak przed Wojciechem Smorawińskim i Szymonem Rajczakiem (obaj Automobilklub Wielkopolski). W Mistrzostwach Polski Hour Race w klasyfikacji sezonu również dominują kierowcy wielkopolskiego klubu, zajmując wszystkie miejsca na podium.

  Zobacz też: Gran Turismo Polonia na Torze Poznań

  Źródło: TVN

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl