Siatkówka: Juniorki Enei Energetyka i juniorzy Jokera Piła...

Siatkówka: Juniorki Enei Energetyka i juniorzy Jokera Piła ze złotymi medalami mistrzostw Wielkopolski

Tak cieszyły się siatkarki Enei Energetyka ze zdobycia złotego medalu mistrzostw Wielkopolski ©Archiwum Enei Energetyka

W Puszczykowie i Poznaniu odbyły się turnieje finałowe mistrzostw Wielkopolski. Złote medale wywalczyły zawodniczki Enei Energetyka Poznań i zawodnicy Jokera Piła.

Straciły tylko seta
    Znakomicie zagrały młodzieżowe zespoły Enei Energetyka w finałach mistrzostw Wielkopolski. W Puszczykowie, gdzie rozgrywany był finał juniorek siatkarki trenera Michała Dudka okazały się bezkonkurencyjne w całym turnieju.

– Pierwszy mecz pomimo, że inauguracyjny był bez historii. Rywalki z Piły stanowiły tło dla spokojnie i konsekwentnie grajacych siatkarek Enei Energetyka Poznań.
    Pierwszy set do 13, drugi do 17, trzeci do 11. Komentarz jest zbędny. Była to dobra rozgrzewka i zapoznanie się z obiektem, piękną nową halą w Puszczykowie – tłumaczył Robert Rakowski, prezes Enei Energetyka.

Drugie spotkanie z Kaliszem nie było już takie łatwe. Zmobilizowane kaliszanki skuteczne w obronie i kłujące raz po raz atakiem z lewego skrzydła prowadziły w pierwszym secie niemal od początku do końca.

– Zimna głowa naszych siatkarek w końcówce pozwoliła jednak na wygranie pierwszej partii e 31:29. Drugi set to dominacja podopiecznych trenera Michała Dudka, które pokonują Amber Kalisz do 15. Kiedy wydawało się, że koniec meczu jest bliski i Enea Energetyk wygra 3:0 podopieczne trenera Daniela Przybylskiego zerwały się do walki i wygrały seta do 15. To tylko rozzłościło nasze siatkarki, które wygrały do 20 i całe spotkanie 3:1. Jak się później okazało był to jedyny stracony set dziewczyn w całym turnieju – dodał Rakowski.

Ostatni mecz w imprezie, decydujący o złotym medalu, mimo że było to derbowe starcie, nie dostarczył zbyt wielu emocji.

Już w pierwszym secie Enea Energetyk pokazał rywalkom zza miedzy, że tytuł mistrzyń Wielkopolski może należeć tylko do nich. Wygrana do 10 mówiła sama za siebie. W kolejnych dwóch setach rozluźnione siatkarki z Bukowskiej były już chyba myślami na uroczystości dekoracji, pozwalając ekipie UKS ZSMS na zdobycie większej liczby punktów. Kolejne sety Enea Energetyka wygrała do 18 i 21, a całe spotkanie 3:0.