Siatkarki Enei PTPS Piła wygrywają z Impelem Wrocław i meldują się w pierwszej czwórce ekstraklasy

MVP niedzielnego meczu została środkowa Enei PTPS, Anna Stencel
MVP niedzielnego meczu została środkowa Enei PTPS, Anna Stencel Fot. Archiwum Enei PTPS
Zawodniczki Enei PTPS Piła pokonały w meczu 14. kolejki LSK Impel Wrocław 3:0 i awansowały na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły gospodynie. Dobrze w ataku prezentowała się Dajana Bosković oraz Agata Babicz. Pilanki szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie i dominowały w tej części meczu. Wrocławianki nie potrafiły odpowiedzieć siatkarkom z Wielkopolski popełniając wiele własnych błędów. Ostatecznie pilanki pierwszego seta rozstrzygnęły do 11.

W drugiej partii pilanki znów grały koncertowo. Dobrze rozgrywała Dorota Wilk, a skutecznymi atakami popisywały się Anna Stencel oraz Dajana Bosković. Podopieczne Jacka Pasińskiego wyszły na kilkupunktowe prowadzenie i pewnie szły po zwycięstwo w drugim secie. Wrocławianki w końcówce co prawda odrobiły kilka punktów straty do siatkarek z Piły ale nie zdołały odmienić losów seta i musiały uznać wyższość rywalek.

Po 10 minutowej przerwie zawodniczki z Piły wyszły na boisko wyraźnie rozluźnione zwycięstwem w dwóch poprzednich setach co wykorzystały wrocławianki. Kilka skutecznych ataków oraz błędy zawodniczek z Piły doprowadziły do kilkupunktowego prowadzenia podopiecznych Marka Solarewicza. Siatkarki Enei PTPS-u Piła otrząsnęły się jednak i zaczęły odrabiać straty do rywalek. Wrocławianki starały się odpierać ataki pilanek jednak skuteczne ataki Bosković pozwoliły podopiecznym Jacka Pasińskiego odrobić straty do rywalek, a następnie przejąć kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Ostatecznie pilanki wygrały seta do 18 i całe spotkanie 3:0, co pozwoliło im awansować na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Enea PTPS Piła - Impel Wrocław 3:0 (25:11; 25:21; 25:18)

MVP: Anna Stencel