Podnoszenie ciężarów: Piąte miejsce Patrycji Piechowiak na...

  Podnoszenie ciężarów: Piąte miejsce Patrycji Piechowiak na ME

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Patrycja Piechowiak piątą zawodniczką ME w kat. 69 kg w norweskim Forde. Sztangistka Budowlanych Nowy Tomyśl nie zawiodła, w dwuboju uzyskała 219 kilogramów. Wygrała Ormianka Nazik Awdaljan.
  Patrycja Piechowiak była blisko podium podczas zawodów w norweskim Forde

  Patrycja Piechowiak była blisko podium podczas zawodów w norweskim Forde ©Fot. Archiwum PZPC

  Piechowiak przyszło walczyć z Nazik Awdaljan z Armenii, Szwedką Caritą Angelicą Thoren, Marią Grazią Alemano z Włoch, Mandy Biancą Treutlein z Niemiec, 17-letnią Rebecą Tiller z Wielkiej Brytanii, Duygu Aynaci z Turcji, Darią Paczabut z Białorusi i Marią Chlian z Ukrainy. Pochodząca z Opalenicy zawodniczka rwała pięknie i pewnie, a sztanga o wadze – kolejno 93 kg, 96 kg i 99 kg w modelowy sposób szybko zawisała nad głową. Długo nasza zawodniczka zajmowała medalową pozycję, skończyło się ostatecznie czwartą lokatą za rewelacyjną Tiller, Awdaljan oraz Paczabut z Białorusi, brązową medalistką sprzed roku z Tbilisi.

  Z wielkimi nadziejami czekaliśmy na podrzut, bo Patrycja podczas ostatniego sprawdzianu w Spale, tuż przed wyjazdem na mistrzostwa uzyskała w rwaniu 95 i podrzuciła 115 kg, co dało 210 kg w dwuboju.
  Podrzut rozpoczęła od 114 kg i zaliczyła te próbę. Druga była nieudana, a trzecia zakończyła się powodzeniem z wynikiem 120 kg bliskim rekordowi życiowemu.W dwuboju uzyskała 219 kg, co dało jej bardzo dobre, piąte miejsce.

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl