Maraton "Wpław przez Kiekrz", czyli pół wieku zmagań herosów...

  Maraton "Wpław przez Kiekrz", czyli pół wieku zmagań herosów pływania

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wpław przez Kiekrz
  1/4
  przejdź do galerii

  Wpław przez Kiekrz ©Waldemar Kaiser

  Jubileuszowa edycja Maratonu „Wpław przez Kiekrz” im. Stanisława Garczarczyka już za tydzień. Legendarny wyścig przeżywał wzloty i upadki, ale wciąż jest perłą w koronie polskiego pływania.
  „Wpław przez Kiekrz” to legenda wielkopolskiego sportu. Nawet jak stracił dawny blask, to i tak wciąż żyje w świadomości kibiców, bo impreza z półwieczną tradycją zawsze zasługuje na uznanie i szacunek. Jubileuszowy, 50. maraton pływaków z żelaznymi płucami odbędzie się już za tydzień, w sobotę 8 lipca (początek o godz. 10).

  Zobacz galerię

  Start i meta po raz pierwszy zlokalizowane będą na przystani WOPR przy ul. księdza Nawrota w Kiekrzu. Najstarszy polski maraton po raz pierwszy będzie też odbywał się w ramach Grand Prix Polski w Pływaniu Długodystansowym.

  – Rekordu frekwencji w biegu głównym na 7,5 km pewnie nie pobijemy, bo kiedyś startowały nawet 32 osoby, ale 20 nazwisk na liście zgłoszeniowej może się pojawić, co i tak będzie niezłym wynikiem – tłumaczył Henryk Kulinowski, członek zarządu WOPR Wielkopolska, będącego organizatorem kierskich zawodów.

  Jubileusz nie będzie świętowany z fajerwerkami, ale nie zabraknie uroczystych akcentów. – Impreza trwa kilka godzin, więc na pewno zdążymy uhonorować wszystkich tych, którzy tworzyli historię tego jedynego w swoim rodzaju maratonu – dodał Kulinowski.

  To nie cały artykuł - więcej znajdziesz w naszym serwisie PLUS  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl