Warta Poznań - Siarka Tarnobrzeg 0:0. Remis na zakończenie. Zieloni nowy sezon zaczną w I lidze [ZDJĘCIA]

RED, Krzysztof Maciejewski
Warta Poznań - Siarka Tarnobrzeg 0:0
Warta Poznań - Siarka Tarnobrzeg 0:0 Grzegorz Dembiński
W 34. kolejce II ligi Warta Poznań podejmowała na własnym stadionie Siarkę Tarnobrzeg. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Już wcześniej piłkarze Warty wywalczyli awans do I ligi.

W sobotę zakończyły się rozgrywki sezonu 2017/2018 w piłkarskiej drugiej lidze. W meczu ostatniej 34. kolejki rozgrywek Warta Poznań po niezbyt ciekawym, pozbawionym większych emocji meczu, zremisowała na własnym stadionie z Siarką Tarnobrzeg 0:0. Warta zajęła w tabeli trzecie miejsce, ustępując o trzy punkty drużynom GKS 1962 Jastrzębie oraz ŁKS Łódź. Te trzy zespoły już wcześniej zapewniły sobie awans do I ligi. Na czwarte miejsce, uprawniające do baraży o awans z 15. drużyną pierwszej ligi „wskoczyła” po ostatniej kolejce Garbarnia Kraków. Do zdegradowanych wcześniej do trzeciej ligi zespołów Legionovii Legionowo. Gwardii Koszalin i Wisły Puławy dołączył w sobotę MKS Kluczbork.

Garbarnia może nawet liczyć na bezpośredni awans, jeżeli ostatnia kolejka rozgrywek pierwszej ligi nie przyniesie zmian w tabeli i jeśli Komisja Licencyjna utrzyma decyzję o nieprzyznaniu licencji na grę w pierwszej lidze Wigrom Suwałki, Bytovii Bytów, Stomilowi Olsztyn oraz Ruchowi Chorzów.

W spotkaniu z Siarką poznańscy zieloni znacznie częściej znajdowali się w posiadaniu piłki, zwłaszcza w pierwszej połowie mieli wyraźną przewagę, z której jednak niewiele wynikało. Najbliższy zdobycia gola dla drużyny trenera Petra Nemeca był w 27 minucie Tomasz Dejewski, który popisał się ładnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale bramkarz Siarki popisał się efektowną paradą, wynikając piłkę ponad poprzeczkę.

Goście dopiero w końcówce przeprowadzili kilka groźniejszych akcji ofensywnych. W jednym przypadku byli bliscy strzelenia bramki, ale piłka trafiła w słupek.

Początek rozgrywek pierwszej ligi w sezonie 2018/2019 w drugiej połowie lipca. Wcześniej mówiło się, że w przypadku awansu Warta spotkania w roli gospodarza rozgrywać będzie w Grodzisku Wielkopolskim. Jak się dowiedzieliśmy, istnieje jednak szansa. by mecze pierwszoligowe Warty jako gospodarza, odbywały się na jej stadionie przy ulicy Droga Dębińska.