Warta Poznań - Olimpia Elbląg: Strzelec bramki dostał czerwoną kartkę [WYNIK, ZDJĘCIA]

Krzysztof Maciejewski, AGA
Warta Poznań - Olimpia Elbląg 1:0. Strzelec bramki dostał czerwoną kartkę
Warta Poznań - Olimpia Elbląg 1:0. Strzelec bramki dostał czerwoną kartkę Waldemar Wylegalski
Po emocjonującym meczu Warta Poznań pokonała Olimpię Elbląg na stadionie przy Drodze Dembińskiej 1:0. Strzelcem bramki dla "Zielonych" był Przemysław Kita, który pod koniec meczu otrzymał drugą żółtą, a w rezultacie - czerwoną kartkę.

W spotkaniu 29. kolejki piłkarskiej II ligi Warta Poznań pokonała w sobotą na własnym stadionie Olimpię Elbląg 1:0 (1:0). Jedyną bramkę zdobył w 3 minucie Przemysław Kita po składnej akcji i dokładnym podaniu Artura Marciniaka. Warta odniosła 15 zwycięstwo w sezonie czyniąc ważny krok w kierunku upragnionego awansu do I ligi.

Poznańscy „Zieloni” wygrali zasłużenie będąc zespołem lepszym. Zwłaszcza w pierwszej połowie podopieczni trenera Nemeca mieli wyraźna przewagę, której nie potrafili jednak udokumentować i w końcówce zrobiło się nerwowo, zwłaszcza od 78 minuty, kiedy zespół Warty walczył w dziesiątę. Wówczas drugą żółtą (niezasłużoną) kartką ukarany został zdobywca bramki - Przemysław Kita. Od tego momentu, a zwłaszcza w ostatnich 5 doliczonych minutach goście mieli przewagę, której – na szczęście - nie udokumentowali bramką.

- W pierwszej połowie mój zespół grał naprawdę dobrze. Po przerwie zawodnicy niepotrzebnie się cofnęli i przestali grać to, co powinni. A po niezasłużonej, moim zdaniem, czerwonej kartce musieliśmy grać w dziesiątkę, zrobiło się nerwowo. Cieszymy się z ważnych 3 punktów i walczymy dalej – powiedział po spotkaniu trener Warty Poznań, Petr Nemec.

Następne dwa mecze Warta rozegra na wyjeździe. W środę o godz. 19 piłarze Warty zmierzą się w Bełchatowie z GKS-em a w sobotę, 12 maja o godz. 18 w Puławach z Wisłą. Kolejny mecz u siebie „Zieloni” rozegrają 19 maja o 17 z Radomiakiem Radom. To może być spotkanie o kluczowym znaczeniu w rywalizacji o awans do I ligi.