Warta - Garbarnia 1:0: Zieloni wygrali po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]

Krzysztof Maciejewski
Warta Poznań - Garbarnia Kraków 1:0
W 16. kolejce rozgrywek piłkarskiej drugiej ligi Warta Poznań pokonała w sobotę na własnym stadionie Garbarnię Kraków 1:0 (0:0). Zieloni są nadal wiceliderem tabeli ze stratą jednego punktu do prowadzącego GKS 1962 Jastrzębie.

W sobotę Warta wygrała zasłużenie, choć do stylu gry osłabionego brakiem sześciu kluczowych zawodników zespołu można mieć sporo zastrzeżeń.

Najważniejsze są jednak kolejne trzy punkty i dziesiąte zwycięstwo w sezonie. Jedyną bramkę zdobył w 63. minucie Tomasz Dejewski, który skierował do siatki piłkę po dośrodkowaniu Adriana Szynki z rzutu rożnego i dograniu jej w polu karnym.

Jedyny gol padł w okresie, kiedy lekką przewagę osiągnęli piłkarze Garbarni i coraz śmielej próbowali przedostać się pod bramkę Adriana Lisa. Podkreślić trzeba, że bardzo pewnie spisywała się defensywa Warty, praktycznie nie dopuszczając do groźnych sytuacji pod własną bramką, a Adrian Lis tylko dwukrotnie musiał interweniować po niezbyt groźnych strzałach rywali.

Najdogodniejszą okazję do podwyższenia rezultatu zmarnował w 77. minucie Przemysław Kita, który chyba dość długo będzie się zastanawiał, jak z kilku metrów nie potrafił skierować piłki do praktycznie pustej bramki Garbarni.

Następne dwa spotkania Warta rozegra na wyjazdach. W sobotę, 11 listopada, poznaniacy w ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek zagrają w Tarnobrzegu z Siarką, tydzień później w pierwszym meczu rundy rewanżowej zmierzą się w Katowicach z Rozwojem.

Tegoroczne występy zakończą spotkaniem na własnym stadionie z Legionovią Legionowo. Ten mecz rozpocznie w sobotę, 25 listopada, o godz. 13 na obiekcie przy Drodze Dębińskiej.