W trzeciej lidze Warta powiększa przewagę

Warta Poznań – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:0 (1:0)
Warta Poznań – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:0 (1:0) Waldemar Wylegalski
Prowadząca w tabeli kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarskiej trzeciej ligi Warta Poznań powiększa przewagę nad najgroźniejszymi rywalami. W 20. kolejce rozgrywek przed własną widownią Zieloni pokonali w sobotę Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski 2:0 (1:0) i już o sześć punktów wyprzedzają Jarotę Jarocin, który zaledwie zremisował u siebie z najsłabszą w lidze Kujawianką Izbica Kujawska 2:2 (1:0). Niespodzianka w Kleczewie, gdzie dotychczasowy wicelider Sokół przegrał z KKS Włókniarz 1925 Kalisz 1:2 (1:0).

Warta w ósmej minucie zdobyła prowadzenie. Po podaniu Nikodema Fiedosewicza swoją pierwszą bramkę po powrocie do Warty uzyskał Dominik Chromiński. Rezultat ustalił siedem minut przed końcem Łukasz Białożyt, zmuszając do kapitulacji bramkarza Ostrovii strzałem głową po dośrodkowaniu Krzysztofa Biegańskiego.

– Uważam, że wygraliśmy zasłużenie, ale muszę podkreślić, że nie było łatwo. Rywale stworzyli kilka dogodnych sytuacji strzeleckich i gdyby nie bardzo dobra postawa naszego bramkarza Mateusza Filipowiaka, losy spotkania mogły potoczyć się różnie. Musimy przeanalizować błędy, których moi piłkarze sporo popełnili i wyciągnąć wnioski, bo taka gra jak z Ostrovią, w następnym meczu z Pelikanem Niechanowo może nie wystarczyć – powiedział nam trener Warty Tomasz Bekas.

W drugiej poznańsko-ostrowskiej konfrontacji także górą poznaniacy. Lech II na wyjeździe wygrał z Centrą 3:1 (0:0). To trzecie zwycięstwo rezerw Kolejorza w trzecim meczu mistrzowskim w tym roku i pierwsza porażka w czwartym występie zespołu trenera Marka Wojtasiaka. Bramki dla Lecha II strzelili: Krystian Sanocki – 2 (59, 77) oraz Piotr Kurbiel (90+3), natomiast honorowego gola dla Centry zdobył z rzutu karnego Tomasz Adamiak (90).

Lech II mając o jedno spotkanie rozegrane mniej (zaległy mecz z Wdą Świecie, 13 kwietnia, godz. 18 we Wronkach) traci do Warty siedem punktów.

Wciąż bez zwycięstwa w tym roku pozostaje Jarota Jarocin. Jarocinianie, którzy przerwę zimową spędzili w fotelu lidera, po trzech porażkach zdobyli wprawdzie punkt, ale remis 2:2 u siebie z najsłabszym zespołem rozgrywek Kujawianką Izbica Kujawska, wielkim osiągnięciem nie jest. Gospodarze bardzo szybko, już w czwartej minucie, za sprawą Mikołaja Marciniaka wyszli na prowadzenie, ale w drugiej połowie najpierw to przyjezdni zdobyli dwa gole, obejmując prowadzenie i dopiero osiem minut przed końcem Piotr Garbarek doprowadził do remisu.

W Kleczewie Sokół również bardzo szybko, bo w 16. minucie objął prowadzenie, ale w drugiej połowie beniaminek z Kalisza odwrócił losy meczu

Wiceliderem tabeli jest Jarota, ale w niedzielę na drugie miejsce może awansować Pelikan Niechanowo, jeżeli pokona przed własną widownią Unię Swarzędz.