Piłkarze Warty wreszcie wygrali w drugiej lidze

MAC, LUMAR
Warta Poznań - Polonia Warszawa 1:0
Warta Poznań - Polonia Warszawa 1:0 Paweł F. Matysiak
W piątej kolejce rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi poznańska Warta pokonała na własnym stadionie Polonię Warszawa 1:0 (1:0), dzięki czemu poznaniacy opuścili ostatnie miejsce w tabeli awansując na 16. pozycję.

Trener Warty Tomasz Bekas zapowiadał zmiany w składzie i rzeczywiście takie były. Najistotniejsza to wypadnięcie z wyjściowej jedenastki bardzo niepewnie grającego w Opolu bramkarza Mateusza Filipowiaka. Zastąpił go Tomasz Laskowski, który spisał się bardzo dobrze. Zachował czyste konto i kilkoma bardzo udanymi interwencjami pomógł drużynie w odniesieniu cennego sukcesu.

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie bardzo nerwowo, ale poznaniacy szybko się opanowali i po 10 minutach ruszyli do ataku. Dwie akcje nie przyniosły jeszcze efektu, ale w 16. minucie podopieczni trenera Tomasza Bekasa cieszyli się z prowadzenia. Kapitalną bramkę uzyskał Michał Ciarkowski, który po dośrodkowaniu z prawej strony Krzysztofa Biegańskiego, strzałem z powietrza nie dał szans Dominikowi Pruskowi.

Zdobycie gola dodało jeszcze animuszu gospodarzom i na bramkę Czarnych Koszul raz po raz sunęły kolejne ataki. Szczególnie musiała podobać się indywidualna akcja Jana Paczyńskiego, który minął czterech zawodników rywali, wpadł w pole karne, lecz po jego strzale piłka o kilkanaście centymetrów minęła słupek bramki Polonii.

Warszawianie dopiero po upływie nieco ponad pół godziny otrząsnęli się z przewagi warciarzy i w 33. minucie tylko świetna interwencja Laskowskiego po uderzeniu głową Daniela Chorosia, uratowała gospodarzy przed wyrównaniem

Wynik 1:0 utrzymał się do końca, choć oba zespoły nie rezygnowały ze zmiany rezultatu. Znacznie więcej okazji strzeleckich wypracowali poznaniacy, ale grali mało skutecznie. Między innymi w ostatnich sekundach Dominik Chromiński trafił z metra w poprzeczkę.

Polonia kończyła mecz w dziesiątkę, bo w 73. minucie po brutalnym faulu drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę zobaczył Marcin Bochenek.

Mecz był dość interesującym widowiskiem nie brakowało walki, ale również ładnych akcji. Warta wygrała zasłużenie i w znacznie lepszych nastrojach uda się na sobotnie wyjazdowe spotkanie z Olimpią Elbląg.

Warta Poznań – Polonia Warszawa 1:0 (1:0). Bramka: Michał Ciarkowski (16).

Warta: Laskowski – Siwek żk, Dejewski, Ngamayama, Kiełb – Marciniak, Białożyt – Brzostowski, Biegański (89. Brylewski), Ciarkowski (81. Cywiński) – Paczyński (86. Chromiński).

Polonia: Prusek – Bochenek żk, żk cz.k, Ćwik, Marczak, Pieczara (65.Zapaśnik) – Oświęcimka żk (62. Małek), Kluska (80. Sauczek), Pawela (57. Tomaszewski), Augustyniak. Choruś – Nakrosius (żk).

Inne środowe wyniki: Olimpia Elbląg – Stal Stalowa Wola 1:1, GKS Bełchatów – Odra Opole 0:0, Legionovia – Raków Częstochowa 0:0, Siarka Tarnobrzeg – Olimpia Zambrów 3:0, Radomiak – Błękitni Stargard 2:1, Puszcza Niepołomice – Rozwój Katowice 2:1, Gryf Wejherowo – Polonia Bytom 4:0.