Piłkarze Warty Poznań wygrali 2:1 z Górnikiem Zabrze

MAC, LUMAR
Warta Poznań w czarnych strojach
Warta Poznań w czarnych strojach Paweł Matysiak
Najbardziej zapracowanym spośród wielkopolskich zespołów piłkarskich przygotowujących się do nowego sezonu była w weekend Warta Poznań. Beniaminek II ligi po piątkowej porażce z Sokołem Kleczew 1:2, w sobotę zanotował cenny rezultat, pokonując w Opalenicy pierwszoligowego Górnika Zabrze 2:1 (0:1). Prowadzenie dla Górnika uzyskał w 24. minucie Łukasz Wolsztyński, bramki dla Warty w drugiej połowie zdobyli Łukasz Spławski (51) i Łukasz Białożyt (73. karny).

Tym razem trener Tomasz Bekas dał szansę 14 zawodnikom, dokonując tylko trzech zmian .. Drużyna, która wystąpiła przeciwko zabrzanom, to w dużej mierze zespół, który wywalczył awans. Z nowych piłkarzy grał tylko Jakub Kiełb oraz testowany 21-letni obrońca Lecha Poznań Tomasz Dejewski. W Górniku testowani byli Tomasz Lisowski (Chojniczanka Chojnice), Sebastian Czapa (Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), Mikołaj Juchacz (Formacja Port 2000 Mostki) oraz Lukas Stratil (MFK Frydek-Místek).

W środę o godzinie 18 Warta zmierzy się na własnym stadionie przy Drodze Dębińskiej z trzecioligowym Świtem Skolwin, a okres przygotowawczy zakończy sparing z pierwszoligowym izraelskim zespołem Maccabi Shaaraim. Ten mecz 24 lipca o 17.30 w Grodzisku Wielkopolskim.

Inny pierwszoligowiec Chrobry Głogów był w sobotę rywalem trzecioligowej Polonii Środa Wielkopolska. Mecz rozegrany w Głogowie zakończył się pewnym zwycięstwem Chrobrego 4:0 (4:0). Trzy bramki zdobył Damian Kowalczyk (30, 35, 43), a jedną Michał Ilków-Gołąb (4). Trener Polonii Mariusz Bekas sprawdził 18 piłkarzy, w tym dwóch testowanych bramkarzy, z których jeden grał przez pierwszy grał godzinę, drugi pozostałe 30 minut.

Pierwszy sparing w okresie przygotowawczym rozegrali piłkarze Lecha II Poznań i przegrali we Wronkach z czwartoligowym Lubuszaninem Trzcianka 0:2 (0:2).

– Dużo eksperymentów, dużo wniosków i bardzo wiele pracy przed nami – to komentarz po meczu Ivana Djurdjevicia, trenera Lecha II, który wypróbował 19 zawodników, w tym trzech graczy testowanych. Lechici następny mecz sparingowy rozegrają 23 lipca na wyjeździe z Widzewem Łódź.

Beniaminek III ligi, Górnik Konin rozegrał tylko „grę wewnętrzną”. Planowany na sobotę sparing z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski nie doszedł do skutku. Ostrovia nie pojechała do Konina z powodu śmierci prezesa klubu. W środę w Koninie mecz Górnika z Huraganem Pobiedziska, a w sobotę w Uniejowie z Jarotą Jarocin.