Piłkarki Medyka Konin po raz czwarty w fazie grupowej Ligi Mistrzyń

MAC, LUMAR
Piłkarki Medyka Konin
Piłkarki Medyka Konin po raz czwarty z rzędu awansowały do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń. W poniedziałek w ostatnim meczu rozgrywanego w Irlandii Północnej turnieju grupy czwartej mistrzynie Polski pokonały mistrza Finlandii Pallokerho-35 Vantaa 2:1 (1:1), co zapewniło koniniankom pierwsze miejsce w grupie i awans do grona 32 najlepszych kobiecych klubowych zespołów Europy.

Mecz z mistrzyniami Finlandii podopieczne trenera Romana Jaszczaka rozpoczęły z dużym animuszem. Już w czwartej minucie Patrycja Balcerzak uzyskała dla Medyka prowadzenie. Rywalki nie zamierzały jednak rezygnować i w 39. minucie doprowadziły do wyrównania. Remis cały czas premiował Medyka, ale chwilami było nerwowo. Ma szczęście wszystko skończyło się dla medyczek pomyślnie. Druga bramkę strzeliła niespełna kwadrans przed końcem Natalia Pakulska i zwycięstwa pieczętującego udział w dalszych rozgrywkach Ligi Mistrzyń koninianki już nie wypuściły.

W drugim poniedziałkowym meczu Linfield przegrał z Shelbourne 1:3 (0:0), tabela grupy IV ukształtowała się więc następująco: 1. Medyk Konin – 7 pkt (bramki 6:2), 2. Shelbourne - 5 pkt (3:1), 3. Pallokerho-35 – 4 pkt (2:2), 4. Linfield – 0 pkt (2:8).

Losowanie par 1/16 finału UEFA Women’s Champions League odbędzie się w piątek w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie. Pierwsze mecze 4-5 października, rewanże tydzień później 11-12 października.

Pallokerho-35 Vantaa – Medyk Konin 1:2 (1:1).