Mecz Polska - Senegal: Poznań wspierał Biało-Czerwonych [ZDJĘCIA]

JAH
Meczem z Senegalem Polska rozpoczyna udział na MŚ w Rosji. Kibice w całym kraju czekali na ten moment, o czym świadczą szczelnie wypełnione strefy kibica - także ta w Poznaniu, zlokalizowana na terenie MTP. Łukasz Gdak

Kibice już na długo przed meczem zaczęli wypełniać poznańską strefę kibica usytuowaną na Międzynarodowych Targach Poznańskich. - Nie mogliśmy usiedzieć w domu. Chcieliśmy być po prostu częścią tych mistrzostw - mówi Asia. Aby wesprzeć naszą reprezentację, fani przyjechali z różnych zakątków Poznania i spoza miasta.

Aby zająć pierwsze rzędy nie trzeba było przyjść kilkadziesiąt minut przed meczem. - Byliśmy tu od 16.40 i proszę zobaczyć, mamy pierwszy rząd. Udało nam się! - cieszyła się Martyna.

- Przyjechaliśmy spod Poznania cała rodziną. Od naszych znajomych słyszeliśmy różne komentarze na temat tej strefy. Byliśmy ciekawi, więc jesteśmy i dołączamy do klubu kibicujących - podkreślał Marek.

Dla uczestników meczu przygotowano wiele atrakcji. Można było zagrać w piłkę nożną. - Świetnie że taka strefa powstała. Można odpocząć od codzienności i przy okazji spędzić czas z przyjaciółmi - mówi Magda.

Mecz rozpoczął się tradycyjnie od odśpiewania hymnu narodowego, podczas którego strefa przybrała biało-czerwone barwy.
- To niesamowite przeżycie być tu ze wszystkimi i zaśpiewać razem hymn Polski. Emocje wtedy sięgają zenitu - mówił kibic Darek.

Po samobójczej bramce w oczach niektórych fanów było widać łzy, na twarzach pojawił się grymas smutku. – Nie wiem jak mogło się to stać. Ale mamy dużo czasu i może odrobimy – komentowała Kasia.

Po pierwszej połowie nastroje nie były najlepsze. - Jest mi smutno. Zaczęli grać nieźle, potem było coraz gorzej. Mam nadzieję, że to się zmieni - mówiła Martyna. - Grają dobrze, aczkolwiek mogłoby być lepiej. Może uda się odrobić tę stratę - dodał Mateusz.

Niestety, w drugiej połowie Polacy stracili kolejną bramkę. Biało-Czerwonych stać było tylko na trafienie kontaktowe i to Senegal wygrał 2:1.

Mecz Polska - Senegal rozpoczyna się o godz. 17. Przygotowaliśmy kilka propozycji klubów, gdzie oprócz Strefy Kibica na Międzynarodowych Targach Poznańskich, możesz obejrzeć pierwsze starcie PolakówZobacz, gdzie w Poznaniu obejrzysz mecz -------->

Poznań: Sprawdź, gdzie poza Strefą Kibica obejrzysz mecz Pol...