Lekka atletyka: Minimum Patrycji Wyciszkiewicz na mityngu w Osace, medale Wielkopolan na akademickich MP w Łodzi!

Patrycja Wyciszkiewicz bardzo szybko zapewniła sobie przepustkę do lekkoatletycznych ME w Berlinie Fot. Archiwum PZLA
Patrycja Wyciszkiewicz (AZS Poznań) na mityngu w japońskiej Osace zajęła piąte miejsce w biegu na 400 m z czasem 52.06 gwarantującym jej udział w tegorocznych mistrzostwach Europy. Poznanianka wystąpiła jednak trochę w cieniu reprezentacyjnej koleżanki, Justyny Święty, która wygrała zawody z życiówką 51.05. Takiego rezultatu nie osiągnęła żadna Polka od 32 lat.

Z kolei Karolina Kołeczek (AZS UMCS Lublin) w biegu na 100 metrów przez płotki oraz Jakub Szyszkowski (WKS Śląsk Wrocław) w pchnięciu kulą uzyskali najlepsze według punktacji IAAF wyniki podczas Mistrzostw Polski AZS, które odbyły się w Łodzi. Oboje zdobyli minima na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Berlinie.

W drugim dniu zawodów nie zawiodła wielka faworytka, czyli brązowa medalistka Mistrzostw Świata i mistrzyni Uniwersjady Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin), która wynikiem 72.87 wygrała konkurs rzutu młotem. Tuż za nią znalazła się szósta zawodniczka ostatnich MŚ Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań), która uzyskała wynik gorszy o 22 cm.

W punktacji dwudniowej imprezy na stadionie AZS Łódź zwyciężył OŚ AZS Poznań przed KS AZS AWF Kraków i KS AZS AWF Wrocław. W punktacji uczelni najlepszy był AWF Wrocław, który na podium wyprzedził AWF Kraków i AWFiS Gdańsk.