Cztery medale Wielkopolan w pierwszym dniu halowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w Toruniu

Anna Jagaciak-Michalska już od kilku sezonów jest najlepszą polską zawodniczką w trójskoku Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Toruń od kilku dni jest polską stolicą Królowej Sportu. W czwartek odbył się w nim mocno obsadzony mityng Copernicus Cup. Od soboty natomiast lekkoatleci walczą o medale mistrzostw Polski. W pierwszym dniu Wielkopolanie wywalczyli cztery krązki. Najcenniejszy, czyli złoty Anna Jagaciak-Michalska (AZS Poznań) w trójskoku z wynikiem 13.47.

Na drugim miejscu uplasowała się Adrianna Szóstak (Olimpia Poznań) z rezultatem 13.02. W biegu na 60 m złoto przypadło w udziale Ewie Swobodzie (7.22), a srebro Kamili Cibie (AZS Poznań) z wynikiem 7.39. Wreszcie na najniższym stopniu podium w biegu na 60 m mężczyzn stanął Krzysztof Grześkowiak (6.74). Zwycięzcą został Remigiusz Olszewski z czasem 6.69.