Darko Jevtić: Od awansu dzieli nas jeszcze 90 minut [ROZMOWA]

Karol Mackowiak
Darko Jevtić (z prawej) w meczu z Pelisterem
Darko Jevtić (z prawej) w meczu z Pelisterem Waldemar Wylegalski
- Na pewno nie myślimy jeszcze o meczach z Norwegami, którzy swoje spotkanie wygrali aż 7:0 i z którymi być może przyjdzie nam się zmierzyć. Czeka nas praca do wykonania w Macedonii, chcemy znowu wygrać i budować pewność siebie - mówi Darko Jevtić, pomocnik Lecha Poznań po zwycięstwie z FK Pelister (4:0).

Pokonaliście w czwartek u siebie macedoński FK Pelister aż 4:0. Możecie czuć się już przynajmniej jedną nogą w II rundzie eliminacji Ligi Europy?Mamy duża przewagę przed rewanżem, taki był nasz cel przed tym meczem. Musimy mimo wszystko w Macedonii od pierwszej minuty być skoncentrowani i jak najszybciej tam strzelić bramkę, by uspokoić grę.

Awans macie już chyba w kieszeni? Nie tylko wskazuje na to wysoki wynik, lecz też różnica klas między wami a rywalami.
Na pewno nie myślimy jeszcze o meczach z Norwegami, którzy swoje spotkanie wygrali aż 7:0 i z którymi być może przyjdzie nam się zmierzyć. Czeka nas praca do wykonania w Macedonii, chcemy znowu wygrać i budować pewność siebie. Pamiętajmy, że za nami dopiero 90 minut rywalizacji, a nie 180. Po nich będziemy mogli powiedzieć na sto procent, czy awansowaliśmy.

Kiedy nie idzie z gry, trzeba spróbować szczęścia ze stałych fragmentów gry. W spotkaniu z Macedończykami się to sprawdziło – wszystkie bramki padły w ten sposób.Oni się mocno bronili, nie pozwalali nam przedostać się pod samą bramkę. Szukaliśmy luk w ich ustawieniu i w zasadzie przy pierwszej bramce się to udało. Nicki Nielsen był już blisko bramki, lecz został sfaulowany i wykorzystał rzut karny. Mieliśmy dobre momenty gry, musimy też trafiać do siatki po akcjach.

Zobacz bramki Lecha w meczu z Pelisterem:

W jaki sposób dogadujecie się z Radkiem Majewskim przy rzutach wolnych? Miał pan ochotę strzelić w sytuacji, gdy gola zdobył „Maja”?Kłócimy się cały czas (śmiech). Radek częściej uderza, gdy piłka jest bardziej z lewej strony pola karnego, natomiast ja – z prawej. Dobrze, że mamy wybór.

Kibice na meczu Lech Poznań - FK Pelister [GALERIA]

Przez pierwsze pół godziny trudno wam było przebić się przez obronę rywala. Mogło to wynikać z faktu, że nie wiedzieliście, czego się po nich spodziewać?Nie sądzę, wiedzieliśmy, co mamy robić. Rywale mieli jedną szansę po rzucie rożnym, to akurat mój błąd, bo miałem kryć zawodnika, który strzelał… Mimo wszystko uważam, że kontrolowaliśmy mecz przez 90 minut. Czasem trzeba być cierpliwym i pograć piłką, żeby rywale pobiegali. Przeciwnicy nie chcieli grać w piłkę, czekali na nasze błędy. W takich sytuacjach musimy uważać, żeby nie zostać skontrowanym.

Lech Poznań - FK Pelister. Wynik 4:0 [ZDJĘCIA Z MECZU]