Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:3. Tak oceniliśmy piłkarzy Kolejorza

Karol Maćkowiak
Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:3
Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:3 Piotr Krzyżanowski
Zobaczcie, jak oceniliśmy piłkarzy Lecha Poznań w piątkowym starciu z Zagłębiem Lubin. Kolejorz rozbił "Miedziowych" na wyjeździe 3:0.

MATUS PUTNOCKY - 8Przed meczem mówił, że bycie bramkarzem Lecha wymaga wiele uwagi, lecz okazji do interwencji nie ma zbyt wiele. Jak już było trzeba się wykazać, to po prostu to zrobił, efektownie broniąc rzut karny.

TOMASZ KĘDZIORA - 7Opanował prawą stronę. Nie dość, że żaden piłkarz Zagłębia się tamtędy nie prześliznął pod pole karne Lecha, to jeszcze Kędziora sprawiał dużo problemów obrońcom rywali. Mógł strzelić gola, którego ostatecznie przypisujemy Jevticiowi.

PAULUS ARAJUURI - 7Widać, że wrócił do formy. Wreszcie przypomniał sobie, jak się strzela, gdyż niegdyś słynął ze swojej skuteczności. Kto wie, czy nie był to jego pożegnalny gol w barwach Lecha, bo zimą odchodzi z klubu z Bułgarskiej.

JAN BEDNAREK - 6Bezbłędny w grze w powietrzu, od dłuższego czasu prezentuje na stały, niezmienny i co ważne dosyć wysoki poziom. Szkoda, że na kwadrans przed końcem zupełnie niepotrzebnie sprokurował rzut karny.

TAMAS KADAR - 6Lech częściej grał co prawda prawą stroną, więc siłą rzeczy Węgier nie był tak widoczny w ofensywie jak Kędziora. Najważniejsze jednak, że ustrzegł się błędów w tyłach, gdzie nie dawał się ogrywać.
ŁUKASZ TRAŁKA - 7Jeden z lepszych meczów w jego wykonaniu w tym sezonie - wraz z Gajosem panowali w środku pola. Trałka potrafił uspokoić grę, kilka razy świetnie dostrzegł dobrze ustawionych kolegów, czym przyspieszył akcje Kolejorza.

MACIEJ GAJOS - 6W poprzednich meczach częściej widzieliśmy go w akcjach ofensywnych. Tym razem Lech atakował skrzydłami. Szkoda, że w drugiej połowie nieco odpuścił, przez co lubinianie zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce na połowie Kolejorza.

MACIEJ MAKUSZEWSKI - 7
W pierwszej połowie był bliski strzelenia bramki... głową, a przecież był jednym z niższych piłkarzy na boisku! Tym razem nie miał przestojów, a przez większość spotkania odważnie atakował bramkę Zagłębia.

RADOSŁAW MAJEWSKI - 6Poprzednie mecze były w jego wykonaniu jednak lepsze. Tym razem nie zagrał koncertu, lecz i tak nie zawiódł. Brakowało mu takiego błysku, jaki ostatnio ma jego kolega z linii pomocy - Darko Jevtić.
DARKO JEVTIĆ - 9Takiego Darko Jevticia chcemy oglądać zawsze -grającego z polotem, pomysłem, kreatywnego i przede wszystkim skutecznego. Od początku świetnie się czuł na boisku i z łatwością ogrywał przeciwników.

DAWID KOWNACKI - 7Naprawdę sporo się napracował w walce z obrońcami rywali, a co najważniejsze strzelił kolejnego gola. Niektórzy żartują, że od czasu duszenia przez Malarza jest innym piłkarzem. I coś w tym jest - oby nie spuszczał z tonu

Lasse Nielsen - 6
Zastąpił kontuzjowanego Arajuuriego i spisał się bez zarzutu.

Abdul Tetteh - 6
Ustabilizował grę w środku pola.

Marcin Robak - 6
Superrezerwowy Lecha tym razem bez gola.

Materiał oryginalny: Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:3. Tak oceniliśmy piłkarzy Kolejorza - Głos Wielkopolski