Nenad Bjelica: Zabrakło nam mocy i koncentracji

Karol Mackowiak
Trener Bjelica ma o czym myśleć w ostatnim czasie
Trener Bjelica ma o czym myśleć w ostatnim czasie Szymon Starnawski /Polska Press
- To był dla nas ciężki mecz. Nie było łatwo grać z takim rywalem, jak Zagłębie, które dobrze się ustawia, gra spokojnie, pewnie - powiedział Nenad Bjelica, trener Lecha Poznań po meczu z Zagłębiem Lubin (1:1).

Piotr Stokowiec, trener Zagłębia Lubin:
Cieszę się, że zagraliśmy dobry mecz i że potrafiliśmy odpowiedzieć, bo to ważne. W końcówce mecz mógł się różnie potoczyć. Myślę, że przetrwaliśmy momenty, gdy Lech miał optyczną przewagę. Potrafiliśmy utrzymać się przy piłce i nie stracić drugiej bramki. Nie będziemy narzekać czy grymasić. Zdobyliśmy ważny punkt, pokazaliśmy niezłą formę, mamy swój styl i on zaczyna być widoczny. Poczekałem dziś ze zmianami, bo chciałem dodać zawodnikom pewności siebie. Nie graliśmy na remis, w końcówce stworzyliśmy jeszcze sytuacje. Lech trafił na dobrego rywala, z nami nikomu nie gra się łatwo. Nie mówimy głośno o naszych celach, cieszymy się, że się rozwijamy.

ZOBACZ: Lech - Zagłębie 1:1. Oceniamy zawodników Kolejorza

Nenad Bjelica, trener Lecha Poznań:
To był dla nas ciężki mecz. Nie było łatwo grać z takim rywalem, jak Zagłębie, które dobrze się ustawia, gra spokojnie, pewnie. Drużyna pokazała zaangażowanie, w pierwszej połowie zabrakło nam okazji, w drugiej części było lepiej, natomiast w końcówce nie mieliśmy mocy. Pokazaliśmy dobrą reakcję po porażce w Szczecinie i idziemy dalej. Nie mieliśmy koncentracji w końcówce, lecz mogło to wynikać z braku sił. Bramkę, jaką strzelił rywal, my im podarowaliśmy. Chłopacy chcieli, lecz nogi odmawiały posłuszeństwa. Zostały nam dwa mecze do przerwy na mecze reprezentacji i wtedy musimy popracować nad naszą formą. Dziękuję kibicom, mamy najlepszych kibiców w Polsce. Oni są wierni, my możemy być mistrzem z takim dopingiem. Szanujemy każdego, kto był z nami na stadionie.

Materiał oryginalny: Nenad Bjelica: Zabrakło nam mocy i koncentracji - Głos Wielkopolski