Lech - Ruch 3:0. Oceny zawodników

Lech - Ruch 3:0. Oceny zawodników Grzegorz Dembiński
Lech wygrał z Ruchem Chorzów 3:0. Zobaczcie, jak zawodników Kolejorza po wygranej ocenił Maciej Lehmann.

Matus Putnocky - 6
Po raz 15. w tym sezonie zachował czyste konto. Zaliczył na początku pusty przelot, ale potem bronił dobrze. W ładnym stylu zatrzymał dwa groźne strzały Monety. W drugiej połowie praktycznie bezrobotny.

Tomasz Kędziora - 7
Bardzo aktywny w pierwszej połowie. Po jego dośrodkowaniu Surma strzelił samobójczego gola. Wspomagał często kolegów w ofensywie, co czasem odbijało się na jego grze defensywnej.

Lasse Nielsen - 7
Stoperzy Lecha dali się zaskoczyć tylko na początku spotkania, kiedy uciekł im Niezgoda. Potem Duńczyk umiejętnie uprzykrzał grę najlepszemu napastnikowi Ruchu. Trener Fornalik widząc, że reprezentant U-21 sobie nie radzi z twardo grającym lechitą, zmienił go już po godzinie.

Maciej Wilusz - 7
Kolejny jego dobry mecz. Nawet gdy goście dochodzili do sytuacji strzeleckich, dobrze blokował ich strzały. Próbował też zagrywać długie piłki z pominięciem linii pomocy. Pewny punkt defensywy

Wołodymyr Kostewycz - 6
Zanotował asystę przy golu Gajosa. Widoczny z przodu, nie pozwalał piłkarzom Ruchu na wiele także pod swoją bramką. Wowa grał tak jak nas do tego już wcześniej przyzwyczaił.

Łukasz Trałka - 7
Rządził w środku pola, wywalczył mnóstwo piłek, celnie podawał, pomagał kolegom w obronie. Bardzo dobry występ.

Radosław Majewski - 7
W pierwszej połowie Nieco w cieniu bardzo dobrze grających kolegów. Brakowało mu trochę dokładności, ale nie kreatywności. Miał kilka pomysłów jak rozklepać obronę chorzowian i pokazał to w 62 min. gdy przechwycił piłkę i świetnie obsłużył Jevtica.

Lech Poznań - Ruch Chorzów [RELACJA NA ŻYWO, WYNIK, ZDJĘCIA]

Maciej Gajos - 7
Strzelił pięknego gola po uderzeniu z woleja. Próbował wreszcie częściej strzelać z dystansu i pokazał, że umie to robić. Kilka razy ładnie odebrał piłkę rywalom w środku pola i zainicjował groźne ataki.
Darko Jevtić - 8
Jest w bardzo dobrej formie. Dwa razy dał popis swoich umiejętności, gdy szybkimi zwodami wymanewrował obrońców Ruchu i groźnie strzelał. Aktywny, dużo biegał, ale aż do 62 min. nie miał szczęścia pod bramką Ruchu. Kiedy jednak otrzymał znakomite podanie od Majewskiego, "huknął pod ladę" tak, że palce lizać.

Dawid Kownacki - 5
Znów zagrał na pozycji lewoskrzydłowego i wywiązał się ze swoich zadań poprawnie. Kilka razy ładnie przerzucił piłkę na drugie skrzydło, próbował strzelać z dystansu, ale sytuacji bramkowych nie miał. To nie był jego dzień. Dużo lepszy występ zanotował tydzień temu w Płocku.

Marcin Robak - 6
W pierwszej części miał dwie dobre okazje, ale raz jego lob okazał się minimalnie niecelny, a w drugim przypadku lepszy był Hrdlicka. Po zmianie stron walczył, próbował odbierać piłkę rywalom wślizgami (!), pokazał, że jest zdeterminowany, by utrzymać miejsce w wyjściowej jedenastce