Lech Poznań: Zmniejszyła się przewaga Kolejorza nad Górnikiem. Zabrzanom przyznano trzy punkty

Mecz w Gliwicach został przerwany w 81. minucie. Kibice Piasta  zaczęli wyłamywać ogrodzenie, gdy zabrzanie spalili ich flagę.
Mecz w Gliwicach został przerwany w 81. minucie. Kibice Piasta zaczęli wyłamywać ogrodzenie, gdy zabrzanie spalili ich flagę. Marzena Bugala-Azarko
Górnik Zabrze zyskał trzy punkty w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Najwyższa Komisja Odwoławcza uwzględniła odwołanie zabrzan, którzy zostali ukarani za zachowanie swoich kibiców podczas pojedynku z Piastem w Gliwicach 3 marca.

Mecz w Gliwicach został przerwany w 81 minucie przy stanie 1:0 dla Piasta. Sędzia Daniel Stefański nie zdecydował się po burdach wznowić spotkania. 5 marca, czyli dwa dni po spotkaniu, Komisja Ligi ukarała klub z Gliwic walkowerem, ale jednocześnie nie przyznała trzech punktów Górnikowi, argumentując, że zajście było wynikiem prowokacji ze strony fanów z Zabrza (wcześniej w sektorze gości spłonęła flaga Piasta).