Lech Poznań: Młodzież grała w reprezentacjach

Zdjęcie autora materiału

Karol Maćkowiak

15.03.2017 poznan aw lech lech 2 ii rezerwy sparing. glos wielkopolski. fot. adrian wykrota/polska press ©Adrian Wykrota

Pięciu zawodników Akademii Lecha Poznań wystąpiło we wtorek w reprezentacji Polski do lat 17 w meczu przeciwko Francji (1:0). Dokładnie tylu samu lechitów zobaczyliśmy w meczu kadry narodowej do lat 18 w meczu z Norwegią (1:3).

Od początku meczu z Francją (U-17) zobaczyliśmy na boisku trzech obrońców Lecha: Karola Smajdora, Wiktora Pleśnierowicza (kapitan) oraz Oskara Nowaka. Mecz towarzyski z Francją ułożył się po myśli Polaków, którzy po 30 minutach objęli prowadzenie po trafieniu Bartosza Bidy. Rywale nie zdołali wyrównać i to Polacy mogli cieszyć się z wygranej.

Smajdor i Pleśnierowicz przebywali na murawie od pierwszej do ostatniej minuty, natomiast po niemal godzinie gry opuścił ją Nowak.
    Na boisku z ławki rezerwowych w trakcie spotkania pojawiło się dwóch kolejnych graczy na co dzień występujących w ekipie juniorów starszych Lecha Poznań. Trener Zalewski zdecydował się wpuścić dwóch pomocników: Szymona Czyża oraz Jakuba Białczyka - odpowiednio w przerwie oraz 56. min meczu.

Lechitów zobaczyliśmy też w meczu reprezentacji Polski do lat 18 z Norwegią (1:3).
    Od pierwszej minuty w barwach Polaków zobaczyliśmy obrońcę ekipy rezerw Kolejorza, Marcina Grabowskiego (opuścił boisko na nieco ponad 20 minut przed końcem). W drugiej części pojawili się placu gry inni lechici: bramkarz Bartosz Mrozek, pomocnicy Michał Skóraś oraz Tymoteusz Klupś. Z kolei Szymon Zalewski zagrał od 67. minucie gry.