Lech Poznań - Arka Gdynia 1:0. Wygrana Kolejorza w sparingu przyjaźni [WIDEO]

Bramkę w doliczonym czasie gry strzelił Marcin Robak
Bramkę w doliczonym czasie gry strzelił Marcin Robak Grzegorz Dembiński
Lech Poznań wygrał 1:0 rozgrywany w Ostródzie sparingowy mecz z Arką Gdynia. Bramkę w doliczonym czasie gry strzelił Marcin Robak.

Po treningach na zgrupowaniu w Kępie koło Sochocina lechici wyraźnie mają nogi z ołowiu, bo ciekawych akcji i sytuacji bramkowych było w tym sparingu jak na lekarstwo. Trochę emocji wzbudził tylko początek meczu i sama jego końcówka, w której szala zwycięstwa ostatecznie przechyliła się na stronę Kolejorza.

Lech wypracował sobie pierwszą okazję do strzelenia gola w 3 minucie, gdy Szymon Pawłowski dośrodkował na głowę Łukasza Trałki, ale kapitan poznaniaków strzelił zbyt słabo, by zaskoczyć bramkarza Arki. Chwilę później bardzo dobrą centrą popisał się młodziutki Robert Gumny, który znów grał na lewej stronie obrony. Podania jednak nie wykorzystał nowy nabytek Kolejorza Maciej Makuszewski. Jego strzał z ostrego kąta zatrzymał się na słupku.

Arka długo nie potrafiła przedostać się w okolice pola karnego poznaniaków, ale gdy gdynianie zaczęli grać śmielej, defensywa Kolejorza nie była monolitem. Da Silva kilka razy przedarł się lewym skrzydłem, ale nie potrafił dobrze dograć do swoich kolegów. Minimalnie niecelny był też strzał z 20 metrów Kakoko.

Lechici doszli do głosu dopiero w końcówce pierwszej odsłony. Najbliżej zdobycia gola był Dariusz Formella, który w 39 min trafił w boczną siatkę.
Po zmianie stron do ataków znowu poderwała się Arka. Najpierw z bliska nie potrafił umieścić piłki w siatce Tomczak, a potem minimalnie pomylił się Yussufa. Kolejorz takich okazji nie miał, bo słabo grali napastnicy. W pierwszej połowie wiele piłek denerwująco łatwo tracił Nickie Bille, a w drugiej połowie nic nie lepszy pod tym względem był Marcin Robak.

Anemiczne ataki Lecha wyraźnie ożywili w końcówce meczu Radosław Majewski oraz Kebba Ceesay. Meczową piłkę miał jednak w 90 min Stolc, którym znalazł się w sytuacji sam sam z Buriciem, ale trafił w Bośniaka.

Kolejorz wyprowadził kontrę, po której Pawłowski trafił w słupek! Kolejny atak przyniósł jednak lechitom zwycięskiego gola. Majewski poddał do Robaka, a ten z bliska strzelił nie do obrony.

Lech Poznań - Arka Gdynia 1:0 (0:0)