Cracovia - Lech Poznań 1:1. Oceniamy grę piłkarzy Kolejorza

Karol Maćkowiak
Lasse Nielsen strzelił wyrównującego gola
Lasse Nielsen strzelił wyrównującego gola Andrzej Banaś
Tak oceniliśmy grę piłkarzy Lecha Poznań w sobotnim starciu z Cracovią (1:1). Zgadzacie się? Macie inne zdanie? Komentujcie!

MATUS PUTNOCKY – 4
W pierwszej połowie nie miał co prawda zbyt wiele okazji, by się wykazać, ale w decydującym momencie wpuścił strzał Budzińskiego. Ostatnio gra w kratkę, dobre mecze przeplata średnimi. Czy za bramkę można mieć do niego pretensje? Strzał był piękny, lecz z ponad 30 metrów.

TOMASZ KĘDZIORA – 5
Często pokazuje się w ofensywie, tyle że niewiele to daje, bo jak już jest pod bramką rywali, to brakuje mu zdecydowania, żeby strzelić lub obsłużyć dobrym podaniem kolegę. W defensywie trudno mu cokolwiek zarzucić.

JAN BEDNAREK – 5
W pierwszej połowie przytrafił mu się kiks, kiedy nie nieczysto uderzył w piłkę. Po jednym ze stałych fragmentów gry tak niefortunne odbił piłkę, że niemal nie skierował jej do własnej bramki. Później już mniej elektryczny.

LASSE NIELSEN – 7
Musiał zastąpić pauzującego za żółte kartki Arajuuriego. Może na początku nie zachwycał, ale na kwadrans przed końcem wziął udział w dwóch kluczowych akcjach – najpierw wybił piłkę Piątkowi, a później wyrównał.
TAMAS KADAR – 4
Niby nie można mu czegokolwiek zarzucić, ale stracił błysk w ostatnich tygodniach. Stać go na więcej, a tymczasem w meczu z Cracovią dostosował się do przeciętnie grającego zespołu. To mógł być jego ostatni mecz w Lechu, gdyż zimą ma odejść z Lecha.

MACIEJ GAJOS – 6
Nie miał szczęścia bo dwukrotnie strzelał zza pola karnego i dwa razy obronił Sandomierski. Poza tym szczególnie w pierwszej połowie należał do lepszych zawodników na boisko. Po przerwie nieco słabszy.

ABDUL TETTEH – 5
Swoje zadania w defensywie wypełniał, nie pozwalał rywalom na zbyt wiele, starał się być blisko zawodników Cracovii.

SZYMON PAWŁOWSKI – 4
Widać, że jeszcze nie jest w optymalnej dyspozycji. Niepotrzebnie tracił piłkę, był chaotyczny i chyba dla niego dobrze, że ten rok się kończy, bo nie miał ostatnio dobrego czasu.
RADOSŁAW MAJEWSKI – 6
Mógł być bohaterem, gdyż zarówno w końcówce pierwszej połowy, jak i drugiej miał znakomite okazje bramkowe. W obu sytuacjach nie zachował zimnej krwi. Zaliczył jednak asystę przy golu Nielsena.

DARKO JEVTIĆ – 6
Najbardziej widowiskowy piłkarz w meczu. Brakowało mu tylko szczęścia w decydujących momentach. Mimo wszystko świetnie się go oglądało.