Środkowa Enei AZS Jewel Tunstull nie będzie miło wspominać meczu w Lublinie
Środkowa Enei AZS Jewel Tunstull nie będzie miło wspominać meczu w Lublinie Fot. Archiwum Enei AZS
Przerwa w rozgrywkach ekstraklasy koszykarek (w poprzedni weekend odbył się turniej finałowy Pucharu Polski) miała pomóc nowym koszykarkom Enei AZS w aklimatyzacji i zgraniu się z akademiczkami. Niestety debiutancki występ w Lublinie zarówno Amerykanki Jewel Tunstull, jak i Czeszki Michael Stejskalovej, był kompletnie nieudany. W sumie obie panie zdobyły cztery punkty...

Pierwsza połowa była dość wyrównana, ale kluczowa okazała się trzecia kwarta. Gospodynie okazały się w niej lepsze o osiem punktów, dzięki czemu zaczęły kontrolować wydarzenia na parkiecie. W ostatniej części meczu podtrzymały dobrą formę strzelecką i dzięki temu odniosły pewne zwycięstwo. Uju Ugoka była nie do zatrzymania dla poznanianek. Zanotowała 27 punktów i 11 zbiórek. Jazmine Davis zdobyła dla ekipy Marka Lebiedzińskiego 22 punkty, 6 zbiórek i 3 asysty. Dzielnie wspierały ją Aleksandra Parzeńska i Kateryna Rymarenko, ale to było za mało, by zagrozić Pszczółce.

Z kolei Ostrovia pojechała do jeszcze wyżej notowanego Artego i miała jeszcze mniej do powiedzenia niż akademiczki. Już po pierwszej kwarcie, którą Artego wygrało dziewięcioma punktami, wiadomo było, że nie będzie to łatwy mecz dla Ostrovii. Co prawda druga połowa była już zdecydowanie bardziej wyrównana, ale jedno było niezmienne – wysokie prowadzenie zespołu Tomasza Herkta.

PLKK: Pszczółka AZS Lublin – Enea AZS Lublin 80:67 (17:12, 21:25, 19:11, 23:19)
Enea: Davi s 22, Rymarenko 15, Parzeńska 12, Woźniak 5, Bednarczyk 5, Marciniak 4, Tunstull 2, Stejskalova 2, Niemojewska 0, Nowicka 0.
Artego Bydgoszcz – Ostrovia 85:66 (21:12, 18:12, 24:21, 22:21)
Ostrovia: Lewis 19, Naczk 14, Ruliowa 13, Jasnowska 11, Jones 4, Motyl 3, Mfoula 2, Joks 0, Kowalczyk 0, Nowicka 0.
I liga koszykarek: Pomarańczarnia MUKS Poznań – Karkonosze Jelenia Góra 76:42 (17:7, 24:11, 20:11, 15:13) Najwięcej dla Pomarańczarni: Pisera 18, Klatt 13, Szarzyńśka 11.
Tęcza Leszno – Basket Aleksandrów 75:76 (25:11, 18:28, 15:24, 17:13) Najwięcej dla Tęczy: Sobańska 23, Walentowska 18, Budeń 11.
Chrobry Basket Głuchołazy – Lider Swarzędz 66:56 (14:8, 25:13, 21:16, 6:19) Najwięcej dla Lidera: Gurzęda 12, Dedio 11, Iwanowicz 8.

Materiał oryginalny: Wyjazdowe porażki koszykarek. Fatalny debiut Amerykanki i Czeszki w barwach Enei AZS Poznań - Głos Wielkopolski