Koszykówka: Stalówka nie ma już motywacji

Tradycyjnie najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie ostrowskiego beniaminka był Curtis Millage. Amerykanin zdobył dla BM Slam Stali 18 punktów Fot. Archiwum TBL
BM Slam Stal Ostrów w końcówce rundy zasadniczej gra już poniżej możliwości i oczekiwań. Tym razem Stalówka przegrała z niżej notowanym Treflem Sopot.

Od kiedy podopieczni Zorana Sretenovica stracili szanse na play-off, przestali grać na maksymalnych obrotach. Spotkanie w Sopocie było tylko potwierdzeniem powyższej tezy.

Świetnie ten pojedynek rozpoczęli gospodarze, którzy po trafieniach Piotra Śmigielskiego oraz Michała Kolendy wygrywali 7:0. Później ich przewaga wzrastała nawet do 10 punktów po akcjach Anthony’ego Irelanda. W zespole z Ostrowa straty starał się odrabiać Curtis Millage, ale dzięki trójce Josipa Bilinovaca było już 27:12 dla Trefla. W drugiej części meczu zespół trenera Zorana Marticia kontrolował sytuację na parkiecie i bez większych problemów powiększał swoją przewagę. Po serii 9:0 i wsadzie Atera Majoka sopocianie wygrywali 41:19. Ostatecznie po 20 minutach rywalizacji i rzucie z dystansu w ostatniej sekundzie Irelanda prowadzili 48:27.

W trzeciej kwarcie Trefl miał spore problemy z grą w ofensywie, dzięki czemu BM Slam Stal mogła odrabiać straty. Po serii 9:0 i trafieniu Kameruńczyka Alexisa Wangmene goście tracili do rywali już tylko 10 punktów. Sopocianie w tej części meczu potrafili zdobyć zaledwie pięć punktów (dwa trafienia z gry). Gospodarze wrócili do swojej gry w ostatniej kwarcie, którą po trójce Marcina Dutkiewicza rozpoczęli od serii 10:0. Po tym fragmencie zespół trenera Zorana Sretenovicia nie potrafił już zagrozić przeciwnikowi. Trefl całkowicie kontrolował sytuację na parkiecie i zwyciężył 78:60.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Anthony Ireland z 25 punktami i ośmioma zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Amerykanin Curtis Millage z 18 punktami.

TBL: Trefl Sopot – BM Slam Stal Ostrów 78:60 (27:14, 21:13, 5:16, 25:17)

Trefl: Ireland 25, Śmigielski 21, Bilinovac 8, Majok 6, Kolenda 5, Kulka 4, Dutkiewicz 3, Dzierżak 2, Stefański 2, Motylewski 2, Stefanik 0.
Stal: Millage 18, Ochońko 12, Nikołow 11, Wangmene 8, Delany 4, Suliński 4, Niedźwiedzki 1, Zębski 1, Żurawski 1, Kaczmarzyk 0.
Półfinały w TBLK: Artego Bydgoszcz – MKS Polkowice 73:42 i 85:60 (stan rywalizacji 2:0)
Wisła Can-Pack Kraków – Ślęza Wrocław 65:63 i 65:71 (1:1).