Koszykówka: Polacy zdali test generalny przed mistrzostwami...

Koszykówka: Polacy zdali test generalny przed mistrzostwami Europy

Mateusz Skrzyński

Polska

Polska

W swoim ostatnim meczu podczas turnieju w Legionowie reprezentacja Polski wygrała z Węgrami 74:64. Już w czwartek koszykarze Mike'a Taylora meczem ze Słowenią rozpoczną mistrzostwa Europy.
    Przemysław Karnowski poprowadził Polaków do zwycięstwa.

Przemysław Karnowski poprowadził Polaków do zwycięstwa. ©eastnews

Do meczu z Polakami Węgrzy przystąpili w osłabionym składzie. Wolne dostał m.in. zawodnik Barcelony Adam Hanga. Wydawało się więc, że pod nieobecność swojego lidera nasi rywale nie będą mieli nic do powiedzenia.

Pierwsza kwarta szybko jednak pokazała, że Madziarzy potrafią poradzić sobie nawet ze sporymi ubytkami w składzie. Polacy prowadzili ale pod koniec dali się dogonić. W efekcie wygrana 19:18.

Słaba skuteczność z gry była głównym mankamentem podopiecznych Mike’a Taylora. Węgrzy trafiali otwartych pozycji i nie pozwolili Polakom odskoczyć. Liderami swoich zespołów byli środkowi. Przemysław Karnowski do przerwy zdobył 14 punktów, zaś po drugiej stronie brylował Akos Keller z 11 oczkami. Oba zespoły schodziły do szatni przy remisie po 30.

59:44 takim wynikiem zakończyła się trzecia odsłona. Pokaźny dorobek punktowy Polaków to przede wszystkim zasługa Przemysława Karnowskiego, który miał już na swoim koncie 21 punktów i 13 zbiórek. Na uwagę zasługuje też skuteczność Adama Waczyńskiego (14 pnktów).

Czwartą kwartę otworzył 3-punktowy rzut Arona Cela. Niestety niedługo potem w szeregi naszych reprezentantów wkradło się rozluźnienie i Węgrzy zbliżyli się na osiem punktów. Złą passę przełamał Adam Hrycaniuk, który raz za razem stawał na linii rzutów wolnych, rzucając z 50-procentową skutecznością. Chwilę później zza łuku trafił rozgrywający A.J. Slaughter, a Polacy odskoczyli na na dziesięć punktów.