Michał Łubniewski zdobył srebrny medal MŚ do lat 23

Michał Łubniewski potwierdził na torze w Mińsku nieprzeciętny talent
Michał Łubniewski potwierdził na torze w Mińsku nieprzeciętny talent Fot. Archiwum Macieja Młodzika
Cztery medale wywalczyli polscy kajakarze na zakończenie rozgrywanych w Mińsku mistrzostw świata juniorów i U23. Jeden z nich – srebrny – padł łupem Michała Łubniewskiego ze Stomilu Poznań.

Łubniewskiemu startującemu wraz z Aleksandrem Kitewskim, Marcelem Hołdakiem i Arsenem Śliwińskim w konkurencji C4 U23 na dystansie 500m do złota wywalczonego przez reprezentantów Rosji zabrakło niecałej sekundy. Brąz wywalczyła Ukraina.
Dodatkowo poznaniak zajął bardzo dobre, piąte miejsce w finale C1 200m U23. Złoto wywalczył reprezentant Portugalii, srebro Litwin. Różnica między pierwszym i ostatnim zawodnikiem w finale wyniosła zaledwie 0,8 sek.