Marta Walczykiewicz wciąż w formie, bo popłynie w dwóch finałach PŚ

Podopieczna Tomasza Kryka lubi nie tylko występy na zawodach PŚ w Portugalii, ale również szlifowanie formy w tym kraju na przedsezonowych obozach archiwum Tomasza Kryka
Wicemistrzyni olimpijska, Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), zgodnie z tym, co zapowiadała nie pojechała na wycieczkę na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w kajakarstwie w portugalskim Montemor-O-Velho. Kaliszanka w pierwszym dniu rywalizacji wywalczyła awans do finałów na dwóch dystansach - na 500 i 200 m.

Na swoim koronnym dystansie 29-latka była bezkonkurencyjna. Wygrała wyścig na 200 m przed Portugalką Teresą Portelą (strata 0,16 sekundy) i Słowenką Anją Osterman. Z kolei na 500 m w biegu eliminacyjnym przegrała jedynie z Brytyjką Rebeką Simon, tracąc do niej nieco ponad sekundę.