Cavaliada Poznań: Andrzej Opłatek z Turku triumfuje w...

  Cavaliada Poznań: Andrzej Opłatek z Turku triumfuje w konkursie Grand Prix [ZDJĘCIA]

  Marek Lubawiński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  20-letni Andrzej Opłatek reprezentujący wielkopolski klub HEAA Turek na koniu Copperfield 40 wygrał Grand Poznania, najważniejszy konkurs Cavaliady
  1/38
  przejdź do galerii

  20-letni Andrzej Opłatek reprezentujący wielkopolski klub HEAA Turek na koniu Copperfield 40 wygrał Grand Poznania, najważniejszy konkurs Cavaliady
  ©Waldemar Wylegalski

  20-letni Andrzej Opłatek reprezentujący wielkopolski klub HEAA Turek na koniu Copperfield 40 wygrał Grand Poznania, najważniejszy konkurs Cavaliady, międzynarodowych zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody CSI3*W. W czterodniowych zmaganiach w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich rywalizowało w sumie 250 jeźdźców z 26 krajów, a w targowych stajniach stanęło ponad 600 koni. Pula nagród wynosiła ponad pół miliona złotych.
  W konkursie Grand Prix Poznania, gospodarz toru – Andrea Colombo z Włoch ustawił bardzo trudny parkur, ze 160-centymetrowymi przeszkodami. Konkurs stanowił też kwalifikację do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, zawodnicy walczyli także o punkty do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI).

  Dodajmy, że finał Pucharu Świata w kwietniu odbędzie się w Paryżu. Ważnym elementem poznańskich zawodów była również rywalizacja w rankingu Cavaliada Tour, obejmującym tradycyjnie zmagania w Poznaniu, Lublinie i na warszawskim Torwarze.


  Zobacz galerię

  W niedzielne popołudnie w konkursie o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania oraz Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego; zawodnicy walczyli w sumie o 120 tysięcy złotych, z czego Opłatek otrzymał 30 tysięcy złotych.

  Do rozgrywki, po bezbłędnych przejazdach w pierwszym nawrocie weszło 17 zawodników. Drugie miejsce wywalczył Niemiec Philip Ruping na koniu Clinta, a trzecie Estończyk Urmas Raag i Ibelle Van De Grote Haart.  Top sportowy 24 - Zobacz:

  Źródło: vivi24
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl