Znamy najszybszych biegaczy w Pogoni za Wilkiem

  Znamy najszybszych biegaczy w Pogoni za Wilkiem

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Trójka najlepszych biegaczy sobotniego biegu

  Trójka najlepszych biegaczy sobotniego biegu ©Fot. Archiwum Macieja Młodzika

  Na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego 400 biegaczy oraz 22 biegaczy z psem wzięło udział w piątej już edycji biegu „Pogoń za Wilkiem”.
  Trójka najlepszych biegaczy sobotniego biegu

  Trójka najlepszych biegaczy sobotniego biegu ©Fot. Archiwum Macieja Młodzika

  W kategorii open najlepiej z nową, ponad 10-kilometrową trasą poradził sobie Jakub Musiał (38:31). Wśród kobiet natomiast zwyciężyła Agnieszka Kuster (43:14).

  15 minut po biegu głównym na trasę wyruszyli miłośnicy czworonogów. Bowiem już po raz drugi odbył się „Bieg z psem”, którego celem była popularyzacja wypoczynku i rekreacji z psem na łonie natury oraz wskazanie potrzeby bezpiecznej tresury. W tej kategorii najszybciej z trasą poradził sobie Adam Kołodziej, który ukończył dystans w czasie 45:16. Wśród kobiet najszybsza okazała się Agnieszka Kijak (48:01).

  Sklasyfikowani zostali również najszybszy reprezentant i reprezentantka gminy: Komorniki (Łukasz Wróbel i Agnieszka Kuster), Lubonia (Mateusz Kaczmarek i Ewelina Kowalczyk) i Mosiny (Mirosław Bugaj i Beata Owczarek).

  Jak co roku nie zabrakło również biegów dla najmłodszych wilczków, które wystartowały w kilku kategoriach wiekowych. Podczas pikniku na świeżym powietrzu najmłodsi mieli okazję do wzięcia udziału w zabawach ruchowych, a także mogli spróbować swoich sił w emocjonujących zabawach wielobojowych na terenie „Miasteczka Młodego Sportowca”.

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Lech Poznań rozgromił Piasta Gliwice:

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl