Uczestnik II Półmaratonu Szpot Swarzędz odebrał Citroena

Marek Podobiński odbiera gratulacje od pomysłodawcy półmaratonu i szefa firmy Szpot, Ireneusza Szpota Fot. Archiwum firmy Szpot
Niecałe trzy tygodnie po zakończeniu II Półmaratonu Szpot Swarzędz w salonie Citroen Szpot przekazano Markowi Podobińskiemu z Poznania nagrodę główną w losowaniu – samochód Citroen C1.

1110 zawodników w niedzielę 10 września wystartowało i ukończyło swarzędzki półmaraton, ale to do Podobińskiego uśmiechnęło się szczęście. To właśnie jego kupon z numerem startowym 515 został wylosowany spośród biegaczek i biegaczy, którzy ukończyli bieg w regulaminowym czasie.

Laureat o wygranej dowiedział się dopiero telefonicznie od organizatora, ponieważ nie wierząc w swoją szanse na wygraną, zaraz po biegu udał się do domu.

Jeszcze w piątek, w dniu wydania samochodu, dało się zauważyć niedowierzanie w wygraną. Jak powiedział Podobiński „Nigdy nie biegałem po nagrody. Lubię biegać w Swarzędzu – był to już mój trzeci bieg i na pewno jeszcze wrócę”.

Jednak nagroda, jaką jest citroen C1, niewątpliwie jest miłym ukoronowaniem wysiłku na dystansie 21, 097 km, który zwycięzca loterii pokonał w czasie 1 godzina i 48 min.

Organizatorzy biegu zapraszają już do udziału w 7.biegu 10 km Szpot Swarzędz - 22 kwietnia 2018 r. oraz do III Półmaratonu Szpot Swarzędz, który odbędzie się jesienią 2018 r.