Poznań: Przebiegną najszczęśliwsze 5 km na świecie

  Poznań: Przebiegną najszczęśliwsze 5 km na świecie

  Zdjęcie autora materiału

  Joanna Labuda

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W stolicy Wielkopolski bieg odbędzie się już po raz trzeci

  W stolicy Wielkopolski bieg odbędzie się już po raz trzeci ©Łukasz Gdak

  Już po raz trzeci Poznań stanie się stolicą wyjątkowego biegu The Color Run. Na każdym odcinku uczestników czeka dawka kolorowych emocji.
  W stolicy Wielkopolski bieg odbędzie się już po raz trzeci

  W stolicy Wielkopolski bieg odbędzie się już po raz trzeci ©Łukasz Gdak

  Sobota będzie należeć do biegaczy i to tych uwielbiających dobrą zabawę. O godzinie 14 na starcie biegu The Color Run w Poznaniu tradycyjnie staną tłumy poznaniaków, dzieci, młodzież i starsi, indywidualiści, grupy i rodziny. Wszyscy spróbują swoich sił w biegu na 5 kilometrów.

  Poznań jest drugim punktem na tegorocznej trasie The Color Run by Skittles. W stolicy Wielkopolski bieg odbędzie się już po raz trzeci. W tym roku został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania. W sumie na liście miejsc, gdzie odbywa się The Color Run jest ponad 300 lokalizacji na całym świecie.

  Jak już informowaliśmy, do tej pory w biegach w Polsce wzięło udział już łącznie 35 tysięcy osób, wśród nich m.in. aktorka Joanna Jabłczyńska, prezenter Radia ESKA Krzysztof „Jankes” Jankowski, oraz Maciej „Gleba” Florek, zwycięzca pierwszej edycji programu „You Can Dance – po prostu tańcz!”, aktualnie członek jury tego programu. Organizatorzy wydarzenia liczą, że i tym razem w kolorowym biegu nie zabraknie biegaczy, którzy będą motywować i zarażać innych pozytywną energią.

  Z czego najbardziej słynie The Color Run? Swoją sławę bieg zawdzięcza niezwykłym kolorowym barwnikom, którymi co kilometr obsypywani są uczestnicy ubrani w białe koszulki. Barwniki bez problemu można później zmyć wodą – są naturalne i całkowicie bezpieczne, ponieważ robi się je na bazie skrobi kukurydzianej.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl