Lekka atletyka: Przemysław Walewski i Klaudia Walewska na podium maratonu w niemieckim Burgu

Przemysław i Klaudia Walewscy prezentują trofea wywalczone podczas maratonu w Burgu Fot. Archiwum Przemysława Walewskiego
Reprezentanci Poznania stanęli na podium maratonu rozegranego w Burgu w Brandenburgii. Przemysław Walewski zajął 3. miejsce generalnie (1. w kategorii wiekowej), a Klaudia Walewska finiszowała jako 2. z kobiet (1. miejsce w kat. wiekowej). Małżeński duet z Poznania miał do pokonania nie tylko silnych rywali i wymagającą trasę, ale zmagał się też z upalną pogodą, temperaturą 29 st.C.

Wystartowało 2200 biegaczy z całej Europy. Maraton był jedyną z 33 imprez sportowych w ramach sportowego festiwalu wokół rezerwatu Biosfery Spreewaldu. Trasa maratonu wiła się zarówno asfaltowymi, równymi jak stół drogami, jak i szutrowymi i polnymi ścieżkami pośród pól. Spreewald został w 1991 r. wpisany na listę UNESCO. Spreewald zamieszkuje również słowiański lud Serbów Łużyckich kultywujący prastare tradycje i obyczaje.