11 listopada: Bieg Niepodległości w Poznaniu. Zobacz zdjęcia

BAZA, Radosław Patroniak
11 listopada: Bieg Niepodległości w Poznaniu Zobacz zdjęcia
11 listopada: Bieg Niepodległości w Poznaniu Zobacz zdjęcia Waldemar Wylegalski
Sobota w Poznaniu - tak, jak w całym kraju - stoi pod znakiem obchodów Święta Niepodległości. Jedną z imprez zorganizowanych 11 listopada był Bieg Niepodległości (10 km). Te niecodzienne zawody zorganizowano w naszym mieście drugi raz. Zwycięzcami zostali Bartosz Nowicki (MLK Szczecin) z czasem 31:28 i Katarzyna Kowalska (Vectra Włocławek) z wynikiem 35:09.

Drugie miejsce wśród mężczyzn zajął Tomasz Szymkowiak z Wrześni (z tym samym czasem, co zwycięzca), a trzecie Krzysztof Szymanowski z Kościana. Natomiast obok Katarzyny Kowalskiej na podium stanęły Agnieszka Janasiak z Poznania (druga lokata) i Izabela Wierzchowska z Kalisza (trzecie miejsce). Bieg ukończyły 8603 osoby.