Życiowy sukces Kęcińskiego i czwarte miejsce Synorackiego

Sebastian Kęciński ze swoją ekipą podczas eliminacji ME w klasie F-125 na akwenie w ukraińskim Tarnopolu Fot. Archiwum Wiktora Synorackiego
Sebastian Kęciński z Klubu Sportów Motorowodnych i Motorowych w Trzciance zdobył srebrny medal motorowodnych Mistrzostw Europy F-125.

Podczas ostatniej eliminacji cyklu rozegranej w Tarnopolu na Ukrainie Wielkopolanin zajął drugie miejsce, ulegając jedynie Markowi Peebie z Estonii - podobnie jak wcześniej w brytyjskim Stewartby. We włoskim Boretto uplasował się na trzeciej pozycji. W klasyfikacji generalnej ME F-125 Kęciński z dorobkiem 49 punktów przegrał tylko ze wspomnianym Markiem Peebą, który skompletował 60 punktów.

Podium mistrzostw Europy uzupełnił Thomas Trabitzsch z Niemiec z 39 punktami. Henryk Synoracki z Poznańskiego Klubu Morskiego LOK uplasował się tuż za podium – ex aequo z Węgrem Zoltanem Torokiem. Srebrny medal Sebastiana Kęcińskiego to jeden z największych sukcesów polskich motorowodniaków w aktualnym sezonie i rozbudza nadzieje na powrót Trzcianki na motorowodną mapę Polski. Tytuł wicemistrza Europy to jednocześnie największy sukces Kęcińskiego w zawodach motorowodnych.