Zwycięstwo siatkarek SKF Politechnika Poznańska w derbowym meczu w Kościanie po sześciu latach przerwy

Siatkarki SKF Politechnika Poznańska odniosły cenne zwycięstwo na trudnym terenie w Kościanie Fot. Archiwum SKF Politechnika Poznańska
Siatkarki drugoligowego SKF Politechnika Poznańska odniosły cenne zwycięstwo w derbowym meczu w Kościanie. Wygrały na boisku miejscowego UKŻPS po sześciu latach przerwy.

Wyjazdowe spotkanie w Kościanie otworzyło gry SKF w roku 2018. Pierwszy set to początkowo wzajemne badanie sił, a od połowy odjazd siatkarek z Poznania, które bardzo pewnie wygrywają 25:18 obejmując prowadzenie 1:0.

Drugi set to trzypunktowa przewaga UKŻPS w gronie, którego prym wiodła Dagmara Grajczak, a ta przewaga od połowy seta została powiększona i gospodynie spotkania zasłużenie finiszowały z wygraną 25:19 wyrównując stan spotkania na 1:1.

Trzeci set był decydujący dla całego widowiska. Ogromna determinacja obu ekip potwierdzona dramaturgią na boisku. Kiedy wydawało się, że prowadzący 22:20 Kościan wyjdzie na prowadzenie trener Groć wziął czas, który całkowicie odmienił losy seta. Z 20:22 na 23:23, aby ostatecznie blok Kohut na środkowej wyprowadził Nas na prowadzenie 2:1.

Ostatnia partia widowiska zaczęła się pod dyktando poznanianek, bo ekipa SKF wypracowała kilkupunktową przewagę, która została zniwelowana przez miejscowe. Od połowy seta zaczyna się seria nieporadności miejscowego zespołu, który serią błędów pomaga siatkarkom z Poznania wyjść na prowadzenie, które jest skutecznie i szybko powiększane. Przy wyniku 16:24 dla przyjezdnych mecz wydaje się rozstrzygnięty, ale miejscowe jeszcze zmniejszają na 21:24, aby przegrać 21:25 i całe spotkanie 1:3.

Komplet punktów na terenie rywala, gdzie nie wygraliśmy w lidze sześć lat całkowicie zasłużenie pojechał do Poznania.