Zwycięstwo i remis hokeistów Grunwaldu Poznań

Archiwum
Od piątku w Hamburgu rozgrywany jest turniej Dywizji I Klubowego Pucharu Europy w halowej odmianie hokeja na trawie. W pierwszym dniu dobrze spisywał się Grunwald Poznań, który po dramatycznych meczach najpierw pokonał hiszpański C.H. SPV Complutense 3:2 (0:2), a następnie zremisowali z angielskim East Grinstead 3:3 (2:1).

Pierwsze spotkanie z teoretycznie najsłabszym w grupie uniwersyteckim hiszpańskim zespołem z Madrytu nie układało się dla mistrzów Polski dobrze. Mało znani naszemu zespołowi rywale zaskoczyli poznaniaków i do przerwy prowadzili 2:0. Na szczęście druga połowa była już w wykonaniu podopiecznych trenera Jerzego Wybieralskiego znacznie lepsza. Najpierw kontaktowego gola zdobył Mateusz Poltaszewski, a dwie bramki strzelone w samej końcówce, w 38 oraz przedostatniej 39 minucie przez Tomasza Dutkiewicza, pozwoliły hokeistom Grunwaldu przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść

Po południu w meczu z angielskim East Grinstead, który w spotkaniu inaugurującym hamburski turniej zremisował z drugą w ubiegłym roku w Halowym Pucharze Europy drużyną SV Arminem Wiedeń 1:1 (0:1), poznaniacy zremisowali po zaciętej walce 3:3. W tym spotkaniu Grunwald już w ósmej minucie objął prowadzenie po bramce Tomasza Marcinkowskiego, potem prowadził 2:1 po golu Mateusza Poltaszewskiego (19), ale po przerwie zwycięskiego wyniku, który gwarantowałby już miejsce w półfinale, mistrzowie Polski nie zdołali utrzymać. W drugiej połowie dwa gole zdobyli najpierw przeciwnicy i to oni prowadzili 3:2, a podopieczni trenera Wybieralskiego doprowadzili do remisu za sprawą Tomasza Dutkiewicza. Do końca było jeszcze ponad siedem minut, lecz wynik remisowy, który kwestię awansu z tej grupy do czołowej czwórki pozostawia otwartą – nie uległ już zmianie. Rywale wprawdzie zdobyli jeszcze jednego gola, ale sędziowie go nie uznali.

W sobotę rano w ostatnim spotkaniu grupowym mistrzowie Polski zmierzą się o godzinie 9 z SV Arminem Wiedeń. Żeby mieć pewność awansu do półfinału, poznaniacy będą musieli wygrać. Po południu, w zależności od tego, które ostatecznie miejsce Grunwald zajmie w swojej grupie B, mistrzów Polski czekać będzie albo półfinał, albo spotkanie o miejsca 5-8.

Mecz o trzecie miejsce oraz finał, a także ostatnie spotkania o lokaty 5-8 zostaną rozegrane w niedzielę. Podopieczni trenera Jerzego Wybieralskiego oczywiście mierzą w jeden z medali. Cel minimum, czyli pozostanie w Dywizji I zagwarantuje najdalej szósta pozycja w turnieju w Hamburgu.

CH SPV Complutense – Grunwald Poznań 2:3 (2:0)
1:0 Ignacio Cobos (12), 2:0 Daniel San Martin (20), 2:1 Mateusz Poltaszewski (24), 2:2 Tomasz Dutkiewicz (38), 2:3 Dutkiewicz (39).

East Grinstead – Grunwald Poznań 3:3 (1:2)
0:1 Tomasz Marcinkowski (8), 1:1 Ben Allerby (11), 1:2 Mateusz Poltaszewski (19), 2:2 Simon Faulkner (29), 3:2 Allerby (31), 3:3 Tomasz Dutkiewicz (32).